У тернопільському парку висадили алею пам’яті загиблих захисників

У Тернополі в парку "Сопільче" висадили алею пам’яті загиблих захисників. Саджати дерева прийшли члени сімей загиблих бійців та представники "Карітасу".

Серед них — Любов Сампара і Ганна Матіяш. Жінки розповідають, їхні сини Сергій Сампара і Ярослав Матіяш загинули, відбиваючи російське вторгнення в Україну.

"Мій син, я вважала, що він був дуже мудрою дитиною. Він пішов у мене в 2014 році в АТО. Не побоявся, пішов добровольцем. Потім, коли почалася війна, — він був контужений, він був поранений. Він міг вже не йти. Але він сказав: "Мамо, я піду, бо в мене є діти. І я буду захищати своїх дітей і вас з братом". У нього залишився синочок. Знаєте, я так на нього дивлюся — вилитий тато. Такий, усміхнений, любить собак, котів. Це, як продовження мого сина", — говорить Любов Сампара.

Ганна Матіяш і Любов Сампара. Фото: Суспільне Тернопіль

Ганна каже, востаннє розмовляла із сином за день до його загибелі.

"Він не відмовлявся — пішов. Вбили. Він як йшов, то він уже прощався. Казав: "Мамо, я вже, мабуть, не повернуся, бо я бачу, що тут робиться". Я почала плакати, мала почала плакати: "Тату, що ти таке говориш?". У суботу подзвонив, а в неділю вже у восьмій годині вечора його вбили".

У парку висадили алею пам’яті загиблих захисників. Фото: Суспільне Тернопіль

Садити дерева приїхала волонтерка теребовлянського "Карітасу" Ольга Курдило.

"Колись ці дуби виростуть і ми будемо згадувати, що люди віддали за нас життя. І буде якась згадка, якась пам’ятка про них".

Ольга Курдило. Фото: Суспільне Тернопіль

В акції взяли участь 30 людей. Всього на алеї пам’яті посадили 10 саджанців дуба, розповів директор тернопільського "Карітасу" Роман Загородний.

Саджанець. Фото: Суспільне Тернопіль

Алею висадили під час проєкту "Соціальне служіння — розвиток громад", започаткованого "Карітасом України".

"Всі ці саджанці придбані під час цього проєкту. Їх було закладено в бюджеті також на цю акцію. Завдяки нашим донорам — "Карітасу України" і закордонним донорам", каже священник.

Роман Загородний. Фото: Суспільне Тернопіль

Як повідомив Роман Загородний, висадження алеї погодили з Тернопільською міською радою.

Священники відслужили молебень. Фото: Суспільне Тернопіль

Спільне фото учасників акції. Фото: Суспільне Тернопіль