Виплати переселенцям на Тернопільщині: що змінюється з 1 березня

З першого березня частина переселенців втратить право на виплати від держави. Це люди, які не працюють, не маючи на це поважної причини, не зареєструвалися в центрі зайнятості і ті, чий дохід на особу перевищує 9 444 гривень. Наприкінці січня цього року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, за якою з 1 березня грошову допомогу надаватимуть лише певним категоріям внутрішньо переміщених осіб.

Про це Суспільному повідомив начальник управління соцполітики Тернопільської міськради Віталій Хоркавий.

Переселенка з Харкова Наталія розповідає, прийшла переоформити документи, щоб не втратити виплати.

"На цей час небезпечно повертатися в Харків, працюю тільки я, бо чоловік сидить з дітьми. Діти зараз в школах навчаюся день дистанційно, а день очно. Дуже смішно, але в нас не виходить такої суми на всіх членів сім’ї, в нас набагато менше з державною допомогою виходить, ніж ту суму, яку зазначають. Якщо ми втратимо цю допомогу, то буде дуже важко".

Переселенка Наталія. Фото: Суспільне Тернопіль

Грошима від держави платить за житло Олена Панченко. Вона — переселенка з Бахмуту.

"2 000 на мене і на дитину 3 000 — всі кошти ми платимо майже за житло. Можливо мені залишать ці виплати. Я працюю, отримую мінімальну заробітну плату, а дитина навчається в школі, змішана форма навчання. Я сподіваюся, що ці кошти нам залишать".

Переселенка Олена Панченко. Фото: Суспільне Тернопіль

Начальниця відділу з прийому громадян Уляна Микитюк розповіла, як будуть перераховувати доходи переселенців.

"Буде братися попередній квартал, або три місяці перед зверненням, будемо давати запит в податкову інспекцію, будуть надавати дані про дохід сім’ї, тоді цей дохід буде ділитися на членів сім’ї. Якщо дохід перевищує 9 444 на одну особу, тоді ця сім’я втратить право на виплати".

Начальниця відділу з прийому громадян Уляна Микитюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Уляна Микитюк говорить, хто ще з переселенців втратить право на отримання коштів від держави.

"Особи, які не працюють, не мають поважної причини, чому вони не працюють і не зареєструвалися в центрі зайнятості".

Уляна Микитюк повідомила, що є люди, яким автоматично продовжать виплати.

"Пенсіонери, особи з інвалідністю першої, другої групи та інваліди третьої групи, розмір пенсій, яких не перевищує 9 444 гривень, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам. Цим особам звертатися не треба, а всім решта треба прийти і подати заяву".

Щоб переоформити документи, потрібно звернутися до управління соціальної політики Тернопільської міської ради.

"Для всіх людей, які не отримали відповіді, рекомендуємо звернутися за адресою Лисенка 8, щоб отримати більшу інформацію. І ще хочу зазначити, що по даній постанові плануються ще зміни", — каже начальник управління соцполітики Тернопільської міськради Віталій Хоркавий.

Начальник управління соцполітики Тернопільської міськради Віталій Хоркавий. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернопільській територіальній громаді зареєструвались понад 11 000 переселенців, які отримують виплати через управління соціальної політики міської ради, розповів Віталій Хоркавий. За його словами, розмір виплат залишається без змін: по 3 тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю і по 2 тисячі — всім іншим.

Авторка: Сніжана Заверуха