Жительку Тернопільщини засудили до 5 років ув’язнення за виправдовування нападу Росії

. Фото: Прокуратура Тернопільської області

Жительку Почаєва засудили до 5 років ув’язнення за те, що вона виправдовувала російську агресію і закликала людей підтримувати окупантів. Про це повідомила речниця обласної прокуратури Леся Гурецька.

За її словами, такий вирок виніс Тернопільський міськрайонний суд. Жінка поширювала у соцмережах дописи та відео про підтримку дій російських військових і окупаційних адміністрацій. Їй інкримінували 1 частину 111-1 статті Кримінального кодексу України — це колабораційна діяльність та 3 частину 436-2 статті — виправдовування збройної агресії Росії.

"Прокурор довів, що жителька Почаєва через створений нею акаунт на ім’я та прізвище її чоловіка Олега Мандзія, у березні-квітні 2022 року розповсюджувала матеріали про виправдовування нападу РФ на Україну, глорифікацію осіб, які чинили збройну агресію. Вона поширювала дописи проросійських пропагандистів, закликала підтримати збройні формування і окупаційну адміністрацію держави-агресора. Жінка писала коментарі про підтримку дій Росії в регіональних групах соцмережі. На судових засіданнях давала суперечливі показання і не розкаялася у вчиненому".