У Кременці вшанували пам'ять військового журналіста Дмитра Лабуткіна

У соборі Преображення Господнього ПЦУ . Фото: Микола Матвіюк

У Кременці на Тернопільщині вшанували пам'ять українського військового журналіста Дмитра Лабуткіна. У соборі Преображення Господнього ПЦУ відправили панахиду, біля його могили в селі Білокриниця Кременецької громади теж відправили молебень та поклали квіти.

Про це розповів Суспільному заступник міського голови Кременця Микола Матвіюк.

На могилі військового журналіста Дмитра Лабуткіна. Фото: Микола Матвіюк

За його словами, участь у заходах взяли рідні загиблого, жителі громади, учні та вчителі Кременецького академічного ліцею імені Уласа Самчука, де навчався Дмитро Лабуткін.

Панахида за загиблим журналістом. Фото: Микола Матвіюк

"Заходи із вшанування пам'яті нашого земляка ми проводимо щороку з часу його загибелі 16 лютого 2015 року. На стіні ліцею встановили меморіальну дошку, банер із портретом журналіста є й на Алеї Героїв у Кременці. Його мама та батько займаються активною громадською діяльністю, об'єднують родини загиблих, щоби люди пам'ятали, якою ціною нам дається незалежна Україна".

Панахиду відправляє отець Володимир Буграк. Фото: Микола Матвіюк

Нагадаємо, редактор редакції телебачення Телерадіостудії міністерства оборони України "Бриз" капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін загинув 16 лютого 2015 року неподалік міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання. У 2015 році в окупованому Дебальцевому він почепив на бронетранспортер синьо-жовтий прапор і зафільмував це. Народився у Кременці в 1986 році. Закінчив Інститут сухопутних військ Національного університету "Львівська політехніка". Служив у Севастополі, після анексії Криму переїхав до Одеси.

Матеріали про військового журналіста Дмитра Лабуткіна. Фото: Микола Матвіюк

У день його загибелі, 16 лютого, відповідно до наказу міністра оборони України з 2018 року в Україні почали вшановувати військових журналістів.

Молебень на могилі військового журналіста Дмитра Лабуткіна. Фото: Микола Матвіюк

Мати журналіста Алла Лабуткіна в інтерв'ю Суспільному розповіла, що в лютому 2015 року Дмитро збирав докази про перебування російських військ на території Донеччини й Луганщини, які потім використовували під час перемовин у Мінську.

Що відомо про військового журналіста Дмитра Лабуткіна

  • "Знімав до останнього": історія військового журналіста Дмитра Лабуткіна, який загинув у Дебальцевому
  • У Міністерстві оборони вшанували пам'ять військового журналіста з Тернопільщини
  • На Тернопільщині вшанували пам’ять військового журналіста Дмитра Лабуткіна