Майже три сотні дітей, хворих на рак, пролікували на Тернопільщині минулого року. Про це повідомила Суспільному речниця обласної військової адміністрації Ганна Василенко. На сайті Міністерства охорони здоров’я йдеться, щороку в Україні реєструють приблизно тисячу випадків онкозахворювань у дітей. Найпоширенішими видами раку в дітей є лейкемія — рак крові та рак головного мозку.
Трирічна Даринка вже кілька місяців лікуються в онкогематологічному відділенні Тернопільської міської дитячої лікарні. Під час повномасштабної війни дівчинці діагностували лейкоз (рак крові).
"Дуже приємний колектив, лікарі. Ми задоволені на всі 200%. Нам багато хто казав, чому ви сидите в Тернополі, їдьте кудись дальше, наприклад, в Київ, бо туди багато хто їде лікуватися з такою хворобою. Тому що це не простий грип і люди починають панікувати, що це не вилікується, що тут не професіонали. Але я можу сказати протилежне. Тут дуже хороші лікарі: розумні, професійні", — розповіла мама дівчинки Олена Врищ.
Зараз за її словами, все відносно добре.
"Перший курс лікування ми вже пройшли по протоколу, починається в нас другий курс лікування. Дитина нормально себе поводить, грається. Зовні навіть не скажеш, що вона захворіла такою важкою хворобою".
Олена каже, лікування доньки безкоштовне.
"Зараз ми 4 дні в нас є процедура, 3 дні ми відпочиваємо. Загалом лікування: хімія, капання йде 9 місяців, ми повинні бути тут. Найголовніше, що воно лікується і добре, що тут нам близько додому, що не треба десь далеко їхати".
Окрім Дарини, в онкогематологічному відділенні лікують ще 17 дітей віком від кількох місяців до 18 років, повідомила завідувачка відділення Людмила Рудько.
"Ми отримуємо за державними програмами препарати, лікарські засоби, які є досить ефективними і в забезпеченні вони на 100%. Те, що не вистачає, нам допомагають волонтери, щоб закупити дітям, що не входить в національний перелік".
Один із фондів, який допомагає з ліками для онкохворих дітей, — "Таблеточки". Представниця фонду Юлія Ноговіцина розповіла в ефірі "Суспільне. Спротив", що під час повномасштабної війни люди частіше звертаються до них за допомогою. За минулий рік допомогли понад 1500 дітей в усіх регіонах України, а також тим, хто виїхав за кордон.
"Держава фінансує закупівлю ліків, але певний обмежений перелік. На жаль, дітям потрібний ширший перелік ліків і коли виникає така потреба, яку не задовільняє держава, родини або вимушені купувати такі ліки самостійно, або звертатися до благодійних фондів. На разі у нас в "Таблеточках" допомога ліками, медикаментами є одним із найбільш ресурсозатратних напрямків, який вимагає найбільше наших інвестицій. За минулий рік, якщо рахувати те, що ми надали лікарням і те, що ми надали родинам, то це близько 80 мільйонів гривень. Потреби збільшилися через те, що люди втратили роботу, люди внутрішньо переселені, відбулося падіння в цілому економічного статку і якщо раніше до нас зверталися з більшими потребами, то зараз отримуємо іноді запити на допомогу продуктами або допомогу на прожиття. Це те, з чим раніше ми не стикалися".
15 лютого — Міжнародний день онкохворої дитини. Його відзначають з метою підтримки дітей, які борються з онкологічними захворюваннями, а також їхніх сімей.