У Тернополі відкрили виставку картин загиблого бійця Олега Дробоцького

. Суспільне Тернопіль

Виставку картин "Донецький аеропорт" Олега Дробоцького з позивним "Художник" відкрили у Тернополі. Про це розповіла дівчина загиблого воїна Юлія Нагорна.

"Роботи про війну — це намагання показати і переосмислити те, що людина проживає будучи там, в самому серці жахливих смертельних подій. Відкривати цю виставку у День пам’яті кіборгів, які загинули в Донецькому аеропорту — дуже символічно", — каже Юлія Нагорна.

Юлія Нагорна. Суспільне Тернопіль

Виставка картин загиблого бійця Олега Дробоцького. Суспільне Тернопіль

Дівчина розповіла, що з початком війни, картини Олега дуже змінились. Рідні передавали Олегу фарби і полотна на фронт, де він, маючи вільну хвилину, малював.

"Картини стали більш розпливчасті, змінились кольори, вони набули кривавих відтінків, тому що війна — це біль, війна — це кров, війна — це розбита техніка, тіла. І, можливо, комусь ці картини здаються занадто реалістичними чи занадто жахливими, але він був проти романтизації війни. Ніякої романтики у війні немає. Війна — це смерть і нещастя".

Картина Олега Дробоцького. Суспільне Тернопіль

Виставка картин загиблого бійця Олега Дробоцького. Суспільне Тернопіль

Мати Олега — Ольга розповіла що хист до малювання у сина бачила з дитинства. Він навчався у художній школі. Перша виставка була у Кременецькому коледжі, коли він там навчався. "Аеропорт" — була першою його великою виставкою картин.

Ольга Дробоцька. Суспільне Тернопіль

На виставці побував і вчитель та друг Олега — Іван Лобунь.

"Ще в гуманітарному коледжі ми робили виставку. Проєкт "Мистецтво поза музеями" і там були представлені його акварельні роботи. Вже тоді я зрозумів, що Олег — художник. Мрією Олега було навчатись в Академії мистецтв і він все зробив, щоб там навчатись".

Іван Лобунь. Суспільне Тернопіль

Брат Олега Денис каже, що його творчість можна поділити на три періоди:

"Перший період — це "Донецький аеропорт". Це ті картини, які сьогодні є тут. Другий період — автопортрети і тематика військової броні, військової техніки. Третій — наслідки цієї війни: силуети загиблих людей, різні частини тіл. Тобто те, до чого призвели війна. Йому найважливіше було захистити Батьківщину. Він говорив: "Мистецтво зачекає", але знаходячи вільну хвилину на фронті, брав в руки пензля і викладав свої емоції, свою біль, яка була в нього всередині".

Денис Дробоцький. Суспільне Тернопіль

На виставку прийшов військовий Роман Безкостий. Він служив з "Художником" в одному батальйоні:

"Я би хотів кричати. Люди, подивіться! Бо це справжнє мистецтво. Мистецтво війни, на жаль, але ми маємо знати про Олега, його смерть точно не є марною, а його мистецтво буде жити доти, доки ми будемо його пам’ятати".

Виставка картин загиблого бійця Олега Дробоцького. Суспільне Тернопіль

Виставка картин загиблого бійця Олега Дробоцького. Суспільне Тернопіль

Портрет полеглого захисника України, художника Олега Дробоцького. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, Олег Дробоцький загинув 6 березня під час артобстрілу неподалік Бахмута. Бійцю було 26 років. Поховали воїна у його рідному селі Вербовець Лановецької громади.

Автор: Надія Хара