На Тернопільщині на базі однієї з лікарень створять центр досконалості

Доповнено

На Тернопільщині на базі обласної психоневрологічної лікарні створять центр досконалості, де навчатимуть фахівців з реабілітації.

Про це сьогодні, 10 січня, під час візиту на Тернопільщину повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко в Тернополі, 10 січня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

За його словами, тут відбуватиметься навчання мультидисциплінарних команд, які працюватимуть із пацієнтами. Серед центрів досконалості обрали ті реабілітаційні відділення, які демонструють хороші результати і які впроваджують нові доказові методи реабілітації.

"Створюємо "Центри досконалості", щоб приїжджали команди з новими спеціалістами, які завершили навчання у вищому або спеціальному закладі. Також люди, які вже працюють, але хочуть здобувати новий досвід і не знають, де це можна зробити. Члени мультидисциплінарних команд "Центрів досконалості" будуть першими, кого ми вивозимо за межі нашої країни, або привозимо з-за кордону в Україну. На базі центрів будемо започатковувати нові практики, щоб тут з’явилася база тренерів, які навчатимуть лікарів з усієї України. Ці методи започатковуємо для того, щоб забезпечити доступність реабілітаційних послуг".

Слайд із презентації міністра охорони здоров’я України. Суспільне Тернопіль

До Тернополя приїхали представники лікарень з Вінниці, Дніпра, Києва, Івано-Франківська та Ужгорода, де також працюватимуть "Центри досконалості". Разом з міністром охорони здоров’я вони підписали меморандум, яким засвідчили відкриття центрів. Серед лікарів — директорка Дніпровської міської клінічної лікарні №4 Наталя Бут.

Наталя Бут, директорка Дніпровської міської клінічної лікарні №4. Фото: Суспільне Тернопіль

"На сьогодні в нас є 46 людей, ми лікуємо понад тисячу пацієнтів. 2022-2023 рік — це 40% військових. Ми є прифронтовим містом і плануємо додати 20 ліжок, бо є пацієнти з інсультами і їх теж треба реабілітувати з першого дня. Ми вже навчили за останні два роки 9 команд з різних областей".

Завідувач відділення гострої дитячої реабілітації "Охматдиту" Павло Андрєєв каже, у їхньому закладі працює 2 мультидисциплінарні команди, вони мають досвід навчання за кордоном. Він розповів, які можливості для лікарні дасть створення "Центру досконалості".

Павло Андрєєв, завідувач відділення гострої дитячої реабілітації "Охматдиту". Фото: Суспільне Тернопіль

"Це дасть можливість навчати інших фахівців, тому що в Україні потрібно розвивавати сучасні методи реабілітації, які є ефективними для того, щоб відходити від старих недійсних стандартів".

"Такий центр допоможе не лише підвищити рівень знань фахівців із реабілітації, а й викорінити довготривалі традиції використання застарілих або недоказових методів відновлення людини", — повідомила в Телеграмі пресслужба Тернопільської ОВА.

Підписання меморандуму. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Віктора Ляшка, всього в Україні створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня.

Вони охоплюють:

  • пацієнтів із травмами спинного мозку;
  • людей із важкою нейротравмою;
  • пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації;
  • людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

На разі на базі обласної психоневрологічної лікарні є 5 мультидисциплінарних команд.

Віктор Ляшко в Тернопільській обласній психоневрологічній лікарні, 10 січня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Загалом в Україні є 198 лікарень, у яких мають запрацювати реабілітаційні відділення, розповів Віктор Ляшко. За його словами, їх будуть фінансувати з державного бюджету та за гроші партнерів. Також створюють реабілітаційні заклади національного рівня. Три з них уже розвиваються, ще три планують відкрити. В Україні вже працює 6 309 фахівців з реабілітації. Загалом в закладах охорони здоров’я є 7 160 посад для фахівців з реабілітації. На Тернопільщині працює 228 фахівців, ще 40 посад — вільні.