У Тернополі відбувся більярдний турнір для людей з інвалідністю

Турнір. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі відбувся обласний турнір з більярду для людей з інвалідністю. У ньому змагалися 7 учасників. Це люди з порушеннями слуху та опорно-рухового апарату.

Про це Суспільному повідомив директор Тернопільського регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" Віктор Федорчак.

Учасник турніру Ростислав Лящук грав у різновид більярду під назвою "вільна піраміда". Він захоплюється цим видом спорту майже 70 років.

"Я ще в школі вчився. В нас в Кременці стояв стіл. На чемпіонаті світу грав і чемпіонаті Європи. Для мене тут немає складності ніякої. Підказую людям, як краще зіграти, як краще вдарити, щоб проявити інтерес людей до цього виду спорту".

Ростислав Лящук. Фото: Суспільне Тернопіль

Сергій Перепелиця змагається на більярдному турнірі не вперше.

"Відбувається контрольна партія. Хто виграє, той виграє".

Сергій Перепелиця. Фото: Суспільне Тернопіль

Віктор Федорчак каже, що турнір організував Тернопільський регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" за підтримки більярдного клубу.

"В першу чергу ми проводимо спортивні заходи. Це залучення людей з інвалідністю до занять фізичною культурою, до їхньої спортивної реабілітації. "Інваспорт" розвиває 12 видів спорту, де люди з інвалідністю можуть себе знайти".

Віктор Федорчак. Фото: Суспільне Тернопіль

Цей етап є відбором на Чемпіонат України. Переможців визначатимуть окремо серед людей з порушеннями слуху і людей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Нагороди. Фото: Суспільне Тернопіль