Перейти до основного змісту

Тернополянин, який пересувається на візку, перевірив на доступність пішохідний перехід

В обласному центрі п’ять пішохідних переходів відремонтували за ініціативи голови громадської організації "Безбар'єрний Тернопіль" Тараса Хоміцького.

Чоловік розповів Суспільному, що ремонт на вулиці Камінній розпочали робити у жовтні.

Тарас Хоміцький перевіряє на доступність відремонтований пішохідний перехід.

Тарас перевіряє на доступність пішохідний перехід. Фото: Суспільне Тернопіль

"На цій вулиці також є бар’єр, це аварійні дощоприймачі, які потрібно замінити, їх тут досить багато. Якщо, повертатись до самого переходу, то понизили з однієї сторони, понизили з другої і зробили плавний перехід до переходу на камінні. В принципі я задоволений, що дослухались до моїх порад".

Тарас Хоміцький. Фото: Суспільне Тернопіль

Голова громадської організації "Безбар'єрний Тернопіль" Тарас Хоміцький говорить, слідкував за ремонтом цього пішохідного переходу, аби підрядники дотримувались державних норм. Ремонт тут робили місяць.

Пішохідний перехід. Фото: Суспільне Тернопіль

Начальник міського управління житлово-комунального господарства Олег Соколовський каже, що загалом за цей рік з десяти запропонованих громадською організацією пішохідних переходів у Тернополі зробили п'ять.

"На вулиці Камінній об’єкт є особливо важкий, були сильні перепади. Роботи будуть продовжуватись до кінця року. Наприклад, зараз, на Володимира Великого ще робимо, на вулиці Збаразькій робимо".

Олег Соколовський. Фото: Суспільне Тернопіль

На пішохідний перехід на вулиці Камінній із міського бюджету виділи 200 тисяч гривень. До кінця року планують провести ремонт на перехресті вулиць Руська та бульвар Тараса Шевченка.

Тарас Хоміцький з Петром Пановимоком. Фото: Суспільне Тернопіль

Тарас Хоміцький говорить, разом із ще одним членом громадської групи при міській раді Петром Пановиком розробили інтерактивну карту, де можна прослідкувати стан пішохідних переходів у місті.

"Ми ходили по вулицях, фотографували місця, де є бар'єр. Чи це не понижений перехід, чи сходинка посеред тротуару, чи аварійний лоток. Щось подібне ми наносили на мапу, а пізніше, спільно із чиновниками, думали, які переходи обрати цьогоріч для пониження".

Петро Пановик. Фото: Суспільне Тернопіль

На карті є умовні позначки, де видно у якому стані перебуває пішохідний перехід.

"Є кружечки пішохода. Червоний пішохід означає перехід без пониження, жовтий з пониженням, але недостатнім, а зелений перехід з пониженням. Якщо якийсь перехід понижують, ми його із червоної категорії переводимо в зелену", — розповів Петро.

Карта. Фото: Суспільне Тернопіль