Продовжили термін дії електронних рецептів на ліки: що відомо

. Суспільне Тернопіль

Термін дії електронного рецепта на ліки продовжили з 30 до 90 днів. Інформацію про це опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я. Тепер пацієнти зможуть рідше відвідувати лікаря, щоб отримати рецепт.

Директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко каже, термін дії е-рецептів продовжили на продаж тих ліків, які люди купують за власні гроші.

"Для рецептів на медикаменти, які виписують за програмою "Доступні ліки" або відпускають за пільговими умовами, термін дії, як і раніше, становить 30 днів. Дія рецепту на наркотичні лікарські засоби залишається 10 днів", — розповіла Ольга Ярмоленко.

Ольга Ярмоленко. Суспільне Тернопіль

Сімейна лікарка Ольга Сковронська розповіла, що таке нововведення зручне і для лікарів, і для пацієнтів.

"Наприклад, ми можемо виписати 60 таблеток і людина з електронним рецептом приходить в аптеку й бере, скажімо, 10. Провізор на роздрукованому рецепті робить відмітку, що 10 таблеток із 60 людина придбала. Решту виписаних ліків можна купити коли буде потрібно, але в межах 90 днів. Це зручно, бо не треба купувати одразу протягом місяця велику кількість таблеток. Для лікарів це теж краще, бо рецепт виписуватимуть раз у квартал, а не щомісяця. Це зменшує кількість візитів пацієнтів без потреби. Крім того, тепер є можливість виписати е-рецепт на цю групу ліків онлайн. Раніше такої можливості не було".

Ольга Сковронська. Суспільне Тернопіль

Завідувачка аптеки Ірина Гац каже, пацієнти із новими рецептами, які діють протягом 90 днів, уже купували ліки.

"Особливо корисне це нововведення для тих, хто купує ліки, які потрібно вживати постійно. Тепер ці пацієнти не ходитимуть по три рази у квартал в поліклініку, щоб отримати рецепт. Також є ситуації, коли у людей одразу немає достатньо грошей, щоб придбати всю необхідну кількість медикаментів і тоді зручно купити упаковку раз на місяць", — каже завідувачка аптеки Ірина Гац.

Ірина Гац. Суспільне Тернопіль

Тернополянка Марія Коваль розповіла, завдяки нововведенню, їй не потрібно щомісяця ходити до лікаря за рецептом на ліки.

"Я часто купую ліки для покращення роботи серцево-судинної системи та чимало інших. Щоб отримати деякі медикаменти — потрібно було постійно за рецептом звертатися до лікаря, а тепер цю процедуру дуже спростили і це мені значно комфортніше".

Люди почали купувати ліки за рецептами, які діють 90 днів. Суспільне Тернопіль