На Тернопільщині отримали автомобілі для ЗСУ, які передали бельгійські волонтери

Волонтери і військові. Фото: Суспільне Тернопіль

Сім автомобілів швидкої допомоги для потреб ЗСУ передали із Бельгії. Благодійну допомогу організував волонтер зі Збаражчини Ігор Вітенько. Крім автомобілів на Тернопільщину привезли також медичне обладнання, ліки, медичні інструменти та одяг.

Про це Суспільному розповів волонтер Ігор Вітенько.

Автомобілі швидкої допомоги з Бельгії прибули до Збаража. Сюди їх доправили семеро бельгійських волонтерів. Це підприємці, медики, представники благодійного фонду.

Автомобілі для ЗСУ. Фото: Суспільне Тернопіль

"В загальному приїхало 9 автомобілів. Один вже на фронті. Один зараз віддали в ремонт, завтра забираємо. Автомобілі зараз важче знайти, раніше було більше, зараз менше автівок. На нові нам не вистачає коштів, тому шукаємо, де тільки можемо. Один з автомобілів передав священник Патер Карел. Він проживає біля Брюсселю. Йому понад 70 років. В нього був день народження і парохія хотіла привітати його і запитали, що б він хотів, а він каже: "Купіть мені щось для України". Він не знав про цю машину. Тільки вчора ми зняли відео, показали йому, привітали його", — говорить Ігор Вітенько.

Ігор Вітенько. Фото: Суспільне Тернопіль

Серед тих, хто долучився до благодійної ініціативи — граф Рено де Керкгове. Україні він допомагає з перших днів повномасштабного вторгнення.

"Дуже люблю Україну, вважаю, що Україна — це серце Європи і її потрібно рятувати, робити все, щоб Росія перестала існувати, це країна, яка провокує наших сусідів балтійських, залякує Польщу. А Бельгія не є далеко. Щиро переживаю за нашу молодь і вірю, що можна допомогти Україні саме таким чином".

Граф Рено де Керкгове. Фото: Суспільне Тернопіль

За кермом однієї з автівок, які сьогодні прибули до Збаража, був сімейний лікар із Бельгії Гунтер Констант. Чоловік в Україну приїхав вперше.

"Я лікар, розумію, що в Україні така ситуація і хочу допомагати людям. Всі машини заповнені засобами, ми збирали їх, для забезпечення медичних потреб на передовій. Основна місія — показати світові, щоб світ не забував, що в Україні є війна".

Гунтер Констант. Фото: Суспільне Тернопіль

Військова медикиня Анастасія Ніколаєва рятувала поранених на передовій.

"На передовій, в зоні бойових дій дуже велика потреба в санітарних автомобілях, бо машини дуже часто виходять з ладу, вони не справляються з навантаженням, яке йде. Буває дуже велика кількість поранених і одна, дві, три машини, які знаходяться в батальйоні, фізично не можуть вивезти поранених. Дуже велика потреба в прохідних автомобілях і в санітарних автомобілях, в яких можна надавати першу лікарську допомогу".

Анастасія Ніколаєва. Фото: Суспільне Тернопіль

Благодійну допомогу з Бельгії до України супроводжували представники Збаразької громади.

"Сьогодні маємо черговий гуманітарний вояж наших друзів з Бельгії на чолі з Ігорем Вітеньком. І його місія впродовж війни передала вже 73 автомобілі на ЗСУ. Це в співпраці зі Збаразькою міською радою. Здебільшого це є автомобілі швидкої допомоги, а також джипи, які потрібні на передовій. Приємно, що багато бельгійців долучається до цієї допомоги. Окрім самих автомобілів багато медикаментів, з яких наші працівники формують аптечки, щоб передати на передову. Вже понад 5 тисяч аптечок сформовано в нашій міській раді завдяки медикаментам, які передає пан Ігор Вітенько", — каже міський голова Збаража Роман Полікровський.

Роман Полікровський. Фото: Суспільне Тернопіль

Автівки. Фото: Суспільне Тернопіль