Перейти до основного змісту

На Тернопільщині через укриття подали до суду на коледж. Позиція закладу

Укриття в коледжі. Фото: Бучацький фаховий коледж

На Тернопільщниі прокуратура вимагає привести в належний стан протирадіаційне укриття в закладі освіти. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури. Воно розраховане більш ніж на 500 людей.

"Бучацька окружна прокуратура подала позов до суду в інтересах держави до відокремленого структурного підрозділу закладу вищої освіти про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання приведення у стан готовності протирадіаційного укриття на понад 550 осіб, що перебуває на балансі закладу освіти", — йдеться у повідомленні.

Тернопільський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі.

Кореспонденти Суспільного зателефонували до Бучацького фахового коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. Це заклад у Трибухівській громаді Чортківського району. Директор коледжу Ігор Леськів підтвердив інформацію щодо позову. Каже, в коледжі є два укриття.

"У 80-тих роках поставили на облік два укриття. Одне укриття — це стрілецький тир. Конструкція його будівництва була неправильною, тому що воно знаходиться під землею. Там не було проведене водопостачання та каналізація. Стіни збудовані з червоної цегли, а червона цегла неводостійка, у 90-тих роках ґрунтові води підмивали цеглу. Ми пробували ремонтувати це укриття, його треба повністю розбирати та будувати нове".

Для того, щоб побудувати нове укриття на місці старого, грошей у закладу немає, — розповів Ігор Леськів.

"Я сьогодні не можу просити грошей на будівництво укриття, оскільки в коледжі є ще одне укриття. Ми його відремонтували, воно відповідає всім нормам. У нас є дозволи на початок навчання, бо це укриття велике і розраховане на 690 людей. Також там є вода, витяжка, каналізація — все так, як має бути".

Укриття Бучацького коледжу, яке підготували до навчального року. Розраховне на 690 місць. Фото: Бучацький фаховий коледж

У Бучацькому коледжі навчаються 500 студентів.

"У нас півтисячі студентів і таким чином є ще 190 місць в укритті про запас. Нам повністю вистачає укриття, яке приведене до відповідних норм. Оскільки ми державний навчальний заклад, то просити грошей у держави, щоб збудувати ще одне укриття, яке, в принципі, не буде використовуватись, то я вважаю, що це якось неправильно".

Також, каже директор закладу, хочуть облаштувати додаткове укриття.

"Укриття на 200 людей. Ми маємо підвальне приміщення 2 корпусу і там завершуємо ремонт. Таким чином, якщо порахувати загальну кількість місць в укриттях, то це майже 900. Сенсу будувати та розбирати те старе укриття немає, на це піде близько 15 мільйонів гривень".

За словами Ігоря Леськіва, на додаткове укриття використають власні гроші, бо воно не потребує капітального ремонту.

"Як тільки укриття здали, йдеться про те укриття з червоної цегли, що насправді не слугує укриттям, я не знаю, як вони визначили його як укриття. Тому що укриття вимагає води, каналізації, а там цього не було по проєкту навіть передбачено, бо раніше це був стрілецький тир".

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції