У 7 людей, які отруїлись в Збаражі на Тернопільщині, виявили сальмонельоз

Ексклюзивно
Заклад харчування. Фото: Суспільне Тернопіль

В Збаражі у 7 людей, які отруїлися в закладі харчування, виявили сальмонельоз. У стаціонарі знаходяться 38 хворих, з них 15 дітей. Виявлено ще 44 контактних, з яких, лише 24 обстежились. Про це повідомила Суспільному головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Оксани Чайчук. У Тернополі в центрі контролю та профілактики хвороб прокоментували ситуацію отруєння людей сушами.

"Це як будь-яка бактеріальна інфекція. Вона лікується та проходить. Якщо її не лікувати, то можна залишитись носієм на все життя", — каже Оксана Чайчук.

Оксана Чайчук. Фото: Суспільне Тернопіль

12 серпня у Збаражі відкрили новий суші-бар, а 13-14 серпня відвідувачі закладу звернулися до інфекційного відділення Збаразької центральної лікарні з ознаками отруєння.

"В ході епідеміологічного розслідування встановлено те, що є контактні особи, які залишались дома. Спочатку було 16 термінових повідомлень, потім кількість хворих зростала. На сьогодні, у нас на обліку стоїть 44 контактних особи, за якими встановлено нагляд та медичне спостереження. При появі симптомів, вони також будуть госпіталізовані і їм буде надаватись медична допомога. З контактних осіб — це працівники закладу ресторанного господарства, їх четверо та 40 контактних з домашніх вогнищ", — говорить Оксана Чайчук.

На дослідження відібрали 15 продуктів, 13 із закладу та 2 із місць, де перебували хворі, а також питну воду, яка була у закладі, та воду з центрального водогону, розповіла Оксана Чайчук.

"Продукти харчування і сировини відбиралась як працівниками нашої установи, так фахівцями Держпродспоживслужби. Очікуємо на результати Держпродспоживслужби і будемо робити спільний висновок".

Заклад зачинили на 10 днів, поки тривають дослідження. Про це розповіла працівниця Держпродспоживслужби Ірина Баковська. За її словами, зараз спеціалісти визначають збудник, далі потрібен день для його ідентифікації. Чи працюватиме заклад надалі – наразі невідомо.

Авторка: Наталія Бончук