Прокурори повернули державі 7 гектарів земель гідрологічного заказника

. Фото:Тернопільська обласна прокуратура

Прокурори через суд повернули державі з незаконного володіння Тернопільської міської ради 7 гектарів земель гідрологічного заказника "Серетський". Їхня вартість – 199 мільйонів гривень. Про це повідомляють на сторінці Тернопільської обласної прокуратури в соцмережі.

Західний апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу Тернопільської міської ради й залишив в силі рішення суду першої інстанції про повернення державі земельної ділянки в гідрологічному заказнику "Серетський", йдеться у повідомленні.

З державної власності землі цього заказника вибули незаконно і були передані до комунальної власності Тернопільської міської ради як землі сільськогосподарського призначення. Проте, оскільки вони є землями природно-заповідного фонду, то мають належати державі. Тому Тернопільська окружна прокуратура звернулась з позовом до суду.

Суд першої інстанції підтримав позицію прокурорів і повернув землі заказника в державну власність. Незважаючи на активний спротив представників Тернопільської міської ради та подану ними апеляційну скаргу з доводами про відсутність підстав для повернення землі у власність держави, суд апеляційної інстанції відхилив скаргу міськради та залишив в силі рішення суду першої інстанції.

Участь у розгляді справи забезпечували прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Тернопільської та Львівської обласних прокуратур.

Рішення суду вступило в законну силу.