На Тернопільщині провели онлайн лемківський фестиваль. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

. Тернопільська ОДА

ХХІ Міжнародний фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини" цьогоріч відбудеться онлайн, повідомив голова Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Олександр Венгринович.

“Ми просимо зважати на епідемію коронавірусу – залишатися вдома, не їхати до Монастириська та в урочище Бичова, а берегти своє здоров’я та здоров’я своїх рідних. Зрештою, щоб відчути неповторний дух фестивалю, емоції та лемківський дух, не варто ризикувати”, – каже Венгринович.

За його словами, подивитися “Дзвони Лемківщини” можна на ютуб каналі та сайті Всеукраїнського товариства “Лемківщина”.

Стартує фестиваль сьогодні і триватиме до 2 серпня.

“Об 11 годині у Монастириську відбудеться покладання квітів до пам'ятників Т. Шевченка, загиблим бійцям АТО, Матері Божої та до пам'ятного знака жертвам депортації. О 12 годині в музейному комплексі лемківське село відбудеться молитва та запалення ватри”, – розповів Венгринович.

На Тернопільщині фестиваль “Дзвони Лемківщини” проведуть онлайн. Андрій Старух

"Вже вдруге лемківська спільнота інакше святкує фестиваль. Цього разу через епідемію covid-19. Перший раз був у 2014 році, коли Росія розпочала з нами війну. Епідемія мине, війну ми виграємо, але за будь-яких обставин лемківська варта горітиме в Монастириськах", – розповів міський голова Андрій Старух.

Цьогоріч через карантинні обмеження у фестивалі візьмуть участь від 20 до 50 осіб.

Що відомо