Мистецька складова у середній школі: у Тернополі розпочався Всеукраїнський форум

. Суспільне Тернопіль

У Тернопільському ліцеї №21 – спеціалізованій мистецькій школі імені Ігоря Герети розпочався дводенний форум на тему "Формування мистецького середовища у закладі загальної середньої освіти". Йдеться про експериментальну діяльність тернопільського ліцею – викладання мистецьких дисциплін поряд із загальноосвітніми предметами. Про це повідомила директорка тернопільського ліцею №21 Марія Гудима.

За її словами, учасниками першого дня форуму стали 44 представники закладів освіти із мистецькою складовою із різних міст України.

Всеукраїнський форум у Тернополі. Суспільне Тернопіль

Директорка Херсонського Таврійського ліцею Анжеліка Мельник розповіла, що взяла участь у форумі, щоб обмінятися досвідом. Жінка каже, Таврійський ліцей діє 30 років. У них багато інтегрованих предметів, на загальноосвітніх уроках вчителі використовують мистецтво, щоб пояснити учням теми.

"Наприклад, вчителі фізики або математики не практикують просто теоретичні задачі, віддалені, відірвані від життя цих дітей. Наприклад, вони з’ясовують, з якою швидкістю треба обертатися хореографині, аби виконати два фуете за секунду Театрали виконують іншу вправу. У нас, наприклад, дуже багато уроків української літератури, які супроводжуються виконанням на скрипці, на бандурі, фортепіано, акордеоні".

Анжеліка Мельник. Суспільне Тернопіль

Мистецька спеціалізована школа імені Ігоря Герети є експериментальним навчальним закладом і цей експеримент вдався, каже начальниця відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи "Інституту модернізації змісту освіти" Світлана Кириленко.

Світлана Кириленко. Суспільне Тернопіль

"Заклад має на меті створення інноваційного закладу освіти. Зрозуміло, що сюди "потягнулися" і батьки. Я думаю, що цей імідж, який створений педагогічним колективом, буде працювати ще довгі роки. Якщо це експериментальний заклад всеукраїнського рівня, то зрозуміло, що тут і професійний рівень вчителів зростає, і комфортно дітям навчатися", – каже Світлана Кириленко.

Світлана Кириленко. Суспільне Тернопіль

Тернопільський ліцей №21 створили у 2018 році. Це навчальний заклад міської ради. Спочатку тут навчалося понад 600 учнів тепер понад 1000, – каже начальниця управління освіти міської ради Ольга Похиляк.

"Діти мають можливість додатково займатися, не відвідуючи музичні школи, хто в якому мистецькому напрямку розвиватися. Хтось ходить на вокал, хтось – на хореографію, хтось грає на скрипці, бандурі, фортепіано. Батьки здійснюють певну доплату, але загалом це діти навчаються за бюджетні кошти".

Ольга Похиляк. Суспільне Тернопіль

Всеукраїнський форум має одну тему із експериментом у Тернопільському ліцеї №21 "Формування мистецького середовища у закладі загальної середньої освіти". Цей навчальний заклад поєднує загальну середню та мистецьку освіти. І щоб привести до чинного законодавства навчальний процес розпочали експериментальну діяльність, яка триває 5-й рік, розповіла директорка ліцею Марія Гудима.

Марія Гудима. Суспільне Тернопіль

"Ми напрацьовували різні форми, методи проведення уроків, саме освітнього процесу. У нас є дуже багато практик, якими ми хочемо поділитися. І відповідно керівники і працівники закладів освіти, які приїхали з усієї України, вони теж будуть розповідати про свій досвід роботи", – розповіла Марія Гудима.

Всеукраїнський форум. Суспільне Тернопіль