"Розумний город": тернопільські школярі вирощують мікрозелень

. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі учні шостої школи вирощують мікрозелень. Це проєкт "Розумний город". Мікрозелень діти продають місцевим ресторанам, частину виручених коштів передають на потреби ЗСУ. Про це розповів координатор проєкту Роман Комінярський.

Частину вирощеного учні принесли ресторатору Тарасу Ковальчуку.

"Мікрозелень вже давно використовується в ресторанній сфері. Це тренд останніх 5 років. Мікрозелень використовується часто для декору, або як доповнення смакових якостей у більшості випадків для холодних страв, або декор гарячих страв", – говорить Тарас Ковальчук.

Мікрозелень. Фото: Суспільне Тернопіль

"Для нас це дуже цікаво, бо раніше ми таких речей не пробували, оскільки територія нашої школи є невеликою. Десь щось посадити складно, а дітям для загального розвитку обов’язково ці знання потрібні. Ми погодилися на такий проєкт. Він для дітей корисний. Це зайнятість дітей, друге – це пізнавальна роль цього проєкту, і третє – це фінансова грамотність", – говорить директор навчального закладу Олександр Остапчук.

Олександр Остапчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Допомагають вирощувати зелень 12 учнів. Серед них – десятикласниця Уляна.

"У більшості з рослинами у нас працюють агрономи. На початку ми всі насаджували, щоб навчитися це все робити. Мені, як директору теж треба знати, як це все працює, щоб контролювати. В нас є досить велика кількість рослин. 80% всіх продажів – це горох і соняшник. Також у нас є два види капусти. Кожного разу ми починаємо з того, що замочуємо кокосовий ґрунт, висаджуємо горох. Він стоїть 4-5 днів під персом, для того, щоб він ліпше проріс. Після того ми його виставляємо під лампи, виростає така коренева система. Він затоплюється 2-3 рази вдень, за 4-5 днів він до такого вигляду виростає і ми його продаємо в ресторани".

Учениці 6 школи. Фото: Суспільне Тернопіль

Проєкт "Розумний город" цьогоріч вперше проводять у міській школі. Координатор Роман Комінярський розповідає, чотири роки поспіль до нього залучали учнів сільських шкіл.

"Хотіли зайти в місто і хотіли заходити в місто з проєктом про мікрогрін. Є стелаж, установка, майже з автоматичним поливом і освітленням. Ми хотіли побудувати систему, щоб дитина розуміла, що таке бізнес, які є процеси. Здається, мікрогрін, який тут бізнес. Тут є все, є питання закупівель, десь насіння треба взяти, лоточки десь треба було взяти. Тут є питання управління процесами. Є спеціальні агрономи, які відповідають за виробництво. Є відділ збуту".

Роман Комінярський. Фото: Суспільне Тернопіль

Проєкт "Розумний город" діє у трьох областях України. Її працівники також консультують учнів, як правильно доглядати за рослинами.

"Загалом проєкт для дітей, які бажають розвиватися і дізнаватися щось про агрономію. Ми прагнемо ділитися досвідом компанії. В нас є багато гарних агрономів. Якщо дитина думає, ким йому бути, то це прекрасний досвід брати участь в "Розумному городі", і зрозуміти, а раптом агрономія – це моє", – каже Роман Комінярський.

Проєкт "Розумний город". Фото: Суспільне Тернопіль