Суддя Тернопільського міськрайонного суду Ірина Марциновська закрила справу щодо міського голови Тернополя Сергія Надала у зв'язку з відсутністю складу адміністративних правопорушень. Йдеться про конфлікт інтересів під час преміювання.
"Як свідчать обставини, встановлені судом вище, розмір цих виплат жодним чином не встановлювався Надалом, відтак останній не мав дискреційних повноважень при його визначенні. Не мав приватного інтересу під час підписання указаних у протоколі розпоряджень", – каже суддя Ірина Марциновська.
Суддя постановила закрити відносно Надала Сергія Віталійовича провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частинами 1-2 статті 172-7 КУпАП, у зв’язку з відсутністю складу адміністративних правопорушень
"Згадані розпорядження прийняті не тільки стосовно міського голови, а й відносно працівників Тернопільської міської ради. При цьому у всіх випадках розмір визначених міському голові премій, як і матеріальної допомоги, не перевищував максимально можливого рівня розміру матеріальної допомоги міського голови, дорівнював і був однаковим розмірам доплат працівникам ради, а розмір премій навпаки був меншим від розміру премій окремих заступників міського голови та деяких керівників структурних підрозділів".
За словами Ірини Марциновської, згідно із законодавством, НАЗК мало б складати протокол про адміністративне правопорушення в присутності Сергія Надала, а не надсилати копії поштою.
"НАЗК порушило вимоги статті 256 КУпАП. Так протокол складений у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що в свою чергу вплинуло на можливість Надала надати свої пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, ознайомитися зі своїми правами, передбаченими статтею 268 КУпАП. Суд враховує доводи прокурора, що конституційні права Надала були забезпечені під час розгляду даної справи, однак вважає, що такі обставини не спростовують зазначених вище невідповідностей протоколу про адміністративні правопорушення та процедури його складення вимогам закону. Так само суду не надано доказів, що такий протокол взагалі був вручений Надалу, оскільки за інформацією, наявною у відкритому доступі на сайті "Укрпошти", вбачається, що поштове відправлення, яким протокол надсилався Надалу, адресату не вручили".
Прокурорка Тетяна Дедюх розповіла, що це рішення суду не передбачає оскарження.
"Права на оскарження немає в прокурора, це не є випадки, передбачені частиною 5 статті 7 Кодексу про адміністративні правопорушення".
Сергія Надала на оголошенні ухвали не було. Він прокоментував рішення суду у своєму Телеграмі.
"У Тернопільському міськрайонному суді відбулось судове засідання по справі, згідно якої НАЗК в особі Тернопільської обласної прокуратури звинувачувало мене, як міського голову, щодо т.з. "конфлікту інтересів". Суд виніс постанову, якою закрив провадження у зв’язку з відсутністю в моїх діях адміністративного правопорушення. Тобто звинувачення в "захмарних преміях" та інших додаткових нарахуваннях є неправомірними та нікчемними", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, протокол на міського голову Тернополя склало Нацагентство з питань запобігання корупції. НАЗК вказало, що міський голова Тернополя півтора року призначав собі максимальні премії, що становили до 250% його посадового окладу, при цьому він не повідомляв агентство про конфлікт інтересів.
Що відомо
- Суд у справі міського голови Тернополя
- НАЗК прокоментувало справу про преміювання мера Тернополя
Читайте також
- НАЗК проти Надала: суд розглядає справу міського голови Тернополя
- Конфлікт інтересів: НАЗК склало протокол на міського голову Тернополя за преміювання
- Матеріальної допомоги не отримував: в Тернопільській міськраді прокоментували протокол НАЗК щодо Сергія Надала
- Мер Тернополя прокоментував протокол про конфлікт інтересів та премії, який оприлюднило НАЗК
- Преміював себе до 250% від суми окладу: НАЗК надало докази про конфлікт інтересів у міського голови Тернополя