Каблучки та сережки з гільз виготовляє тернопільська волонтерка Ольга Данченко. Серію назвала "Сталева сотня". Прикраси робить разом з батьком двох бійців Сергієм Коновалом. Їх продають, а за виручені кошти купують необхідне для 2 батальйону 67 окремої механізованої бригади.
Ольга Данченко розповіла Суспільному, що каблучки та сережки з гільз уже роз’їхалися по всьому світу.
Із латунними гільзами, які згодом стануть каблучками та сережками, працює Сергій Коновал.
Болгаркою чоловік відрізає основу патрона.
"У мене є три болгарки різної потужності, різного діаметру. Вулканітики відрізаються, відрізати треба також одразу з подачею холодної води, бо латунь міняє колір, коли нагрівається, а потім це все шліфувати та полірувати. Найскладніше – це 2-міліметрову заготовку втримати в руках, коли її обробляєш болгаркою", – розповів майстер.
"Ми надаємо друге життя гільзі. Перший раз вона працювала, коли знищувала окупанта, а тепер вона піде на прикраси нашим жінкам. Є гільзи від американської автоматичної гвинтівки, калібр 5,56 мм, а в Олі 7,62 мм – це автомат Калашникова. І в нас також основи різного діаметру під різні гільзи. Можна брати колечками, а можна сережки. І ми підбираємо, якщо це комплект, щоб були з однакових гільз і колечко, і сережка", – каже чоловік.
Усі гільзи, з яких виготовляють прикраси, передають бійці 2 роти 2 батальйону 67 окремої механізованої бригади. Командиром цієї роти є хлопець Ольги Данченко й син Сергія Коновала. Ідея виготовляти прикраси з гільз виникла ще влітку, каже волонтерка.
"Коли я була з хлопцями на військовій базі, десь на просторах інтернету я побачила таку каблучку, але вона була дуже хендмейд, вирізана гільза, без відповідної основи. І я запитала хлопців, чи вони можуть щось схоже зробити для мене, бо мені було б цікаво і навіть приємно носити щодень якусь частинку фронту, як спомин про те, що кожен день там відбувається, як військова приналежність".
Жінка каже, що працювати з прикрасами в хлопців не було часу.
"Це бойова рота і їм не до того. Але в нас є батько нашого ротного Сергія і коли я вже повернулася до Тернополя, то я повернулася до цієї ідеї і запитала Сергія, як ми можемо це зробити особисто для себе, бо я не планувала це робити на загал. Коли ми вже почали думати про метал, який він має бути, то зрозуміли, що він не повинен окислюватися, іржавіти, дійшли до того, що це має бути латунь, як і гільзи, я замовила ці основи. Але там була умова, що замовлення йде від 10 штук. Відповідно, думаю, в мене є класні волонтерки військові, доброчинці, то зробимо 10 і будемо дарувати, виставлю у Фейсбуці, можливо, хтось візьме для аукціону. Але люди масово почали писати, що хочуть купити".
Першу партію з 10 каблучок виставили в соцмережах. Ольга Данченко каже, їх одразу розкупили.
"У мене є подруга в Полтаві, вона попросила відкласти одну каблучку, і ми її на благодійному аукціоні продали за 12 тисяч 500 гривень. Це наш рекорд, наше досягнення. Я коли Сергієві казала за перший набір, який ми продали за 3 тисячі гривень, то він не вірив. Потім ще одна доброчинниця каже: "Я вам дам сто доларів за набір". І таким чином, ми зібрали гроші та купили нашим хлопцям зарядну станцію. Це з першої партії. І в мене пішли передзамовлення, люди почали просити масово, я це все записую в зошит.
Прикраси вже передали до Британії, Польщі, Франції. Мінімальна ціна виробу – 500 гривень. Благодійну серію назвали "Сталева сотня" – на честь роти батальйону імені Тараса Бобанича, яка до повномасштабної війни була 6 резервною сотнею Добровольчого українського корпусу.
"Сьогодні дуже важко з фінансовою підтримкою, тому ми це все перевели в селф-бренд і до закінчення війни усі гроші будуть спрямовуватися на нашу 2 роту 2 батальйону, на нашу сталеву сотню. Коли ми купимо антидронову рушницю і мені хлопці скажуть, що вони збили перший ворожий дрон нею, – це буде неймовірно", – розповіла волонтерка.
У планах – виготовлення брелоків із гільз. Ольга Данченко каже, так хочуть охопити чоловічу аудиторію.
"У нас вже є заготовки на брелоки, тому що я стикнулася з тим, що для жінок у нас уже є каблучки та сережки, але чоловіки теж хочуть щось класне з війни. Ось Сергій вже вирізав з перших гільз таку основу під брелок, це буде з таким шкіряним джгутом і буде брендований брелок".
Читайте також
- "Нам потрібно, щоб ви допомагали": боєць з Тернопільщини Ігор Петришин
- Приїхав з передової, щоб побачити народження сина: історія бійця з Тернопільщини