Перейти до основного змісту

Понад дві тисячі дітей з Тернопільщини навчається в закордонних школах

. Фото: Людмила Казьмірук

Майже 10 тисяч учнів з Тернопільщини перебувають за кордоном. Понад 2 тисяч з них навчаються в іноземних школах. Про це розповіла Суспільному директорка обласного департаменту освіти й науки Ольга Хома.

За її словами, решта школярів продовжує здобувати освіту дистанційно, екстернатом або за сімейною формою.

Сім місяців тому тернополянка Людмила Казьмірук з дочками виїхала до Уельсу. Анастасія і Дарина відвідують старшу школу в Каунті Кармантеншир.

Людмила Казьмірук, тернополянка. Суспільне Тернопіль

"У них немає української мови, історії. Їм розказують багато всього різного. Вони навіть вчать валлійську трішки. Наприклад, з математики, як ми зрозуміли, місцева школа відстає в нашому розумінні десь на рік, можливо, навіть на півтора від української програми. Більшість матеріалу з математики мої діти вже проходили в українській школі".

Анастасія і Дарина, дочки Людмили Казьмірук. Фото: Людмила Казьмірук

Людмила Казьмірук каже, що за британською системою її доньки зараз навчаються у 9 і 7 класі.

"Мої діти зараз були б у 6 і 7 класі в Україні, відповідно, вони в 7 і 9 за кордоном. Трошки там вікова категорія різна".

Діти йдуть до школи. Фото: Людмила Казьмірук

Місцева влада забезпечила всіх українських школярів формою, додатковими коштами на придбання одягу та ґаджетами, каже жінка.

"Всіх українців забезпечили айпадами для того, щоб вони могли перекладати, спілкуватися. Українців у школі на той час було 10 дітей. Також у них є такі невеличкі леп-топи, хромбуки, як вони їх називають. У тих леп-топах завантажено програмне забезпечення, яке надає школа для того, щоб працювати онлайн. Домашнього завдання майже немає. Дітей надзвичайно підтримують. Є психологічна допомога, додаткові уроки англійської".

У Тернопільській спеціалізованій школі №5 з поглибленим вивченням іноземних мов – 872 учні. 110 школярів зараз навчаються дистанційно з-за кордону, розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи цієї школи Марія Крамар.

Марія Крамар, заступниця директора тернопільської школи №5. Суспільне Тернопіль

"Якщо виїхали в іншу країну, там є інший розклад. Там інший часовий пояс. І в тому плані важко вчителям, дітям. Але ми стараємося йти їм назустріч. Десь додатково уроки можемо поставити, консультації. Ці діти можуть здати контрольні роботи, зробити практичні роботи й отримати оцінки для того, щоб отримати знання, бути атестованими наприкінці навчального року".

За словами Марії Крамар, дистанційно діти навчаються за допомогою платформи "Моя школа".

"Зручна платформа, на ній є журнал і щоденник для дітей. Ми виставляємо там оцінки. І батьки, і діти, зареєстровані на цій платформі, можуть їх побачити. Також за допомогою цієї платформи здійснюється навчання дітей за кордоном. Вони дивляться тему, підключаються через цю платформу до уроку, ставлять запитання, скидають туди домашнє завдання".

Директорка обласного департаменту освіти Ольга Хома каже, на початку цього навчального року понад 12 тисяч учнів з Тернопільщини виїхали за кордон. Згодом частина з них повернулася.

Ольга Хома, директорка обласного департаменту освіти. Суспільне Тернопіль

"Зараз маємо 9 727 учнів, які перебувають за кордоном. Невелика частина цих учнів забрала заяви із наших закладів освіти, ця кількість на сьогодні становить 2 225 учнів. Тепер вони навчаються в закладах тієї чи іншої країни. Майже 6 тисяч учнів навчаються в нас дистанційно, екстернатом або за сімейною формою. Якщо говорити про екстернат – це 2 030 учнів, за сімейною формою – 1 968 учнів".

Ольга Хома розповідає, що зменшення кількості учнів може стати причиною закриття шкіл в області. Поки що рішень про закриття не ухвалювали.

"Кількість закладів освіти залишається стабільною, кількість педагогічних працівників теж залишається високою. Але місцеві органи влади змушені будуть оптимізувати мережу, бо освітній процес залежить від кількості учнів".

Читайте також

  • Випускники ліцею на Тернопільщині висадили алею майбутньої перемоги України

Топ дня

Вибір редакції