Запобігти домашньому насиллю: в Тернополі відбувся форум

. Суспільне Тернопіль

"Запобігання домашньому насиллю в Тернопільській громаді" – форум, в якому взяли участь поліцейські, працівники соціальних служб, представники влади, громадських організацій, психологи та переселенці. Під час заходу обговорювали, як об'єднати зусилля для боротьби із домашнім насильством.

Форум об'єднав сотню учасників.

Форум у Тернополі. Суспільне Тернопіль

"Я за фахом соціальна працівниця, мені дуже цікавий цей напрям", – розповіла Суспільному Анастасія Трушко, переселенка із Запоріжжя.

Анастасія Трушко. Суспільне Тернопіль

Програма форуму складалася із двох сесій.

"Останній рік відбуваються, можна сказати, фундаментальні зміни в країні.Ббагато людей перемістилося. З'явилися, фактично, нові чинники, які впливають на рівень насильства. Ми для себе визначаємось, де ми можемо впливати і в чому можемо допомогти у вирішенні цієї проблеми", – розповів представник Східноукраїнського центру демократії Максим Данильченко.

Максим Данильченко. Суспільне Тернопіль

Ще одна частина фому практичні майстеркласи.

"Я працюю практичним психологом у відділенні захисту та соціальної підтримки дітей в процесі правосуддя, тобто дітей, які є свідками насильства. Зокрема, той професійний досвід, який я маю, він наповнений багатьма ситуаціями саме домашнього насильства. І ця проблема є актуальною і важливою в суспільстві. І, власне, злагоджена і системна робота, спільне бачення рішень, спільна діяльність, вона є умовою хоча б мінімізації наслідків насильства, або мінімізації кількості випадків", – каже психологиня Мар'яна Гевко.

Мар'яна Гевко. Суспільне Тернопіль

Учасники форуму. Суспільне Тернопіль

Директорка Тернопільського обласного центру соціальних служб Галина Смаль розповіла, що в умовах війни збільшується кількість випадків домашнього насильства.

"Ми всі перебуваємо в стресових ситуаціях. Можливо, в деякій мірі, й у фінансовій залежності. Однак, я з впевненістю можу сказати, що на даний момент, чим більше проінформоване суспільство, тим більша можливість побудови свідомих стосунків".

Галина Смаль. Суспільне Тернопіль

За минулий рік у поліцію надійшло понад 10 тисяч повідомлень про домашнє насильство в області. Випадки стосувалися і чоловіків, і жінок. Про це розповів Суспільному начальник сектору взаємодії з громадами Нацполіції області Дмитро Адамович.

"Впродовж 2022 року на профілактичні обліки, як людину, що вчинила домашнє насильство, поставлено близько 2 360 осіб з них –330 жінок. Люди, які вчинили домашнє насильство, будуть перебувати протягом одного року на профілактичному обліку. До них будуть працівниками поліції вживатися профілактичні заходи, превентивні, щоб не допустити повторного вчинення домашнього насильства".

Дмитро Адамович. Суспільне Тернопіль

Форум є частиною проєкту "Тернопільська громада: об'єднуємо зусилля для запобігання домашньому насильству", який реалізовує Центр розвитку ініціатив "Інсорс", повідомила голова центру Іванна Мрига.

"Ми об'єднуємо зусилля для запобігання домашньому насильству. І зараз ми так намагалися об'єднати максимум організацій, людей, установ, заради того, щоб консолідувати, дійсно, ці зусилля, обговорити над чим нам потрібно більше працювати, що в нас виходить навпаки добре".

Іванна Мрига. Суспільне Тернопіль

Читайте також