У Тернополі відбувся міжнародний форум, на якому обговорили проблеми внутрішньо переміщених осіб в області та способи їх вирішення. Його організували під час програми "Єднання заради дії". Про це розповіла регіональна координаторка цієї програми Яна Шкуратова.
За її словами, участь у заході взяли участь представники влади, благодійних організацій, міжнародні донори та внутрішньо переміщені особи.
"Першочергово обговорили працевлаштування і самозайнятість, релокації бізнесів".
Під час форуму також організували ярмарок, на якому переселенці, які тепер живуть на Тернопільщині, представили свої бізнеси.
Оксана Ліхтіна переїхала до Тернополя з Луганська в 2014 році. До війни працювала бухгалтеркою, в Тернополі почала займатися вишивкою.
"Коли ми приїхали, то у нас була маленька дитина. Ми з чоловіком ходили ремонтували квартири, брали з собою дитину, вона спала на стільцях. Важко було трохи з роботою. Потім я влаштувалася в вишивальний цех, навчилася вишивати і мені це сподобалося. І коли постало питання, то я уже знала, і була грантова програма на підтримку, яка дозволяла отримати обладнання для своєї діяльності. По-тихенько я навчилася сама кроїти, шити, вишивати і зараз це моя маленька справа, я шию вдома".
Взяв участь у форумі голова представництва Управління ООН з гуманітарних питань Антон-Йозеф Хаген.
"Ми плануємо продовжувати підтримувати переселенців, як ми це робили в минулому році. План гуманітарного реагування на 2023 рік передбачає допомогу понад 11 млн переселенців в Україні і для цього нам потрібно 4 мільярди доларів. Ми вже почали фандрайзингові компанії, де залучаємо міжнародних донорів, щоб покрити потреби, які зараз існують в Україні".
Адвокаційна менеджерка програми "Єднання заради дії" Валерія Вершиніна розповіла для чого організували цей форум.
"Протягом 2022-2023 років ми напрацьовуємо шляхи покращення комунікації й інтеграційних програм для переселенців. Для нас особливо важливо, що тут, у Тернополі, створюється Рада ВПО при обласній адміністрації. Це консультативно-дорадчий орган, який посилює голос переселенців, дає можливість краще вивчати, аналізувати їхні потреби та шукати способи вирішення".
На сьогодні в Тернопільській області зареєстровано 80 тисяч внутрішньо-переміщених людей, розповіла Яна Шкуратова.
Читайте також
- На Тернопільщині переселенці облаштовуються у відремонтованому гуртожитку