У Чорткові вшанували жертв Ягільницької трагедії. На території Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Барвінського священники різних конфесій відправили панахиду. До спільної молитви долучилися працівники коледжу, представники влади та жителі громади. Про це повідомили на сторінці Чортківської міської ради.
Також у коледжі відкрили меморіальну кімнату пам’яті загиблих під час Ягільницької трагедії.
Директор коледжу Роман Пахолок, над тематичним наповненням кімнати працюватимуть і надалі. Також згодом всі охочі мали можливість у
"В актовому залі навчального закладу учасники закладу переглянули авторський документальний фільм "Романтика свободи. Реквієм".
Що відомо
14 жовтня 1942 року нацисти перевезли 20 українців, звинувачених у приналежності до ОУН, із тюрми в Коломиї до тюрми в Чорткові. 27 листопада розстріляли 52 в'язнів на полі поблизу Ягільниці за 300-400 м від дороги. Ніби-то приводом для арешту й розправи було убивство у Львові одного з керівників гестапо. Цей масовий розстріл гестапівцями українців отримав назву "Ягільницька трагедія". Жертвами трагедії були жителів Тернополя, Дрогобича, Коломиї, населених пунктів нинішньої Івано-Франківської області. На третю добу після каральної акції за розпорядженням Чортківського осередку ОУН селяни з навколишніх сіл привезли на місце розстрілу по чотири підводи землі й насипали могилу, на ній встановили хрест. 29 листопада 1992 року поблизу Ягільниці спорудили й освячено пам'ятний металевий хрест. Точне місце поховання не було відоме. Після трьох років пошуку на початку жовтня 2017 року віднайшли місце розстрілу завдяки тому, що лиси вирили нору й витягнули назовні фрагменти кісток людей. Розкопки розпочали працівники меморіально-пошукового підприємства "Доля" 3 жовтня, а вже наступного дня приступили до ексгумації тіл, які перепоховають у братській могилі жертв нацизму та сталінізму. 20 листопада 2017 року в Чорткові перепоховали 60 загиблих, рештки тіл яких були знайдені біля Ягільниці.
Читайте також
- Радянські прикордонники сказали висипати зерно на березі Збруча: спогади та свідчення про Голодомор на Хмельниччині