До дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки у Тернополі вшанували пам'ять Січових Стрільців. На Микулинецькому кладовищі відправили панахиду та поклали квіти до меморіалу воїнам.
Помолитися за загиблих воїнів прийшла тернополянка Ольга Уніят. Жінка працює в обласній бібліотеці.
"Це наша боротьба. Вона почалася понад сто років тому, треба вшанувати тих героїв, які боролися тоді за Україну, і вшанувати теперішніх наших героїв та героїнь, які кладуть свої життя за волю, незалежність, за нашу найшвидшу перемогу України", – говорить Ольга.
Квіти до меморіалу кладе старший науковий співробітник Тернопільського музею політв’язнів Ігор Олещук. Чоловік також боровся за незалежність України, провів 8 років у радянських таборах. Розповідає, Листопадовий зрив, який призвів до проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, відбувся у 1918 році. Тоді Австро-Угорська імперія розвалювалась, а землі Галичини планували передати полякам.
"Не чекаючи комісії, яка мала приїхати з Відня і передати Львів полякам, вирішили штурмом взяти Львів. З 31 жовтня на 1 листопада невелика група Січових Стрільців, тому що основна сила була в Станіславові, роззброїла всю охорону Львова, і зранку 1 листопада вивісили синьо-жовті прапори. Новина про цю подію розлетілася по всій Галичині. Величезні маніфестації відбувалися в Тернополі, в Станіславові, в обласних і районних центрах. Зголошувалися всі йти до українського війська, і так започаткували в ХХ столітті боротьбу за українську державу".
Читайте також
- Нація повинна пам'ятати своїх героїв: у Тернополі вшанували загиблих у російсько-українській війні