До війни у майстерні в Тернополі робили електровелосипеди, а зараз збирають повербанки для армії. Про це розповів Суспільному директор підприємства Павло Рудикевич.
За його словами, акумулятори енергії бійцям віддають безкоштовно. Завдяки такому портативному зарядному пристрою підрозділ з двадцяти військових може автономно, у похідних умовах, заряджати все необхідне протягом семи днів.
Електрик Ігор Гуральний розповідає, що їхні зовнішні акумулятори можуть заряджати чимало пристроїв.
"Тут в нас є прикурювач автомобільний. Тобто, від нього можна заряджати рації, ноутбуки, квадрокоптери – все, що має можливість зарядки від прикурювача. Далі в нас йде запобіжник на прикурювач і кнопка, яка включає три модулі USB. Один тут модуль USB – це тайп-сі, до речі, з можливістю заряджати швидко, і два звичайних стандартних".
Директор виробництва Павло Рудикевич говорить, що потреба у зарядних пристроях виникла з перших днів війни. Працівники майстерні, де виробляли електровелосипеди, відгукнулися оперативно. Свою продукцію надають безплатно. Звертаються до них переважно через соцмережі.
"Ними можна заряджати багато чого: телефони, радіостанції. На відміну від звичайних повербанків, в цих – дуже велика ємність, велика потужність. Через соцмережі, зокрема, фейсбук та ютуб до нас безпосередньо звертаються військові, прості люди, волонтери".
В умовах бойових дій важлива надійність пристрою. Тому його корпус виготовляють в окремому цеху, розповів інженер-механік Дмитро Симчук.
"Вона вже на цій стадії є герметичною. Тобто, все зварено швами. Досить міцна конструкція. Сталь 1,5 міліметра, сталь, алюміній, не пластмаса. Витримує удари".
Утім, про основний профіль свого виробництва тут не забувають. Планують найближчим часом виробляти електровелосипеди для нацгвардії, повідомив директор підприємства.
Автор Дмитро Лазуткін
Читати також
- Печиво і вірменський хліб передають бійцям з тернопільської пекарні