Батьки учнів Тернопільської профспілкової школи мистецтв протестують проти її закриття

. Оригінальне

Близько сорока батьків, діти яких навчаються в обласній профспілковій школі мистецтв, протестували проти її закриття. За словами представниці ініціативної групи батьків Лариси Цімарної, закрити школу хоче обласна рада профспілок.

Голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний каже, школу не закривають, а лише ліквідовують як юридичну особу.

Обласна профспілкова школа мистецтв знаходиться на другому поверсі будівлі на вулиці Медовій, 2 в Тернополі. Тут навчається 185 учнів. Це діти з Тернополя та довколишніх сіл, серед яких діти з багатодітних сімей, діти учасників АТО. Їх вчать музики і малювання,- розповідає Марія Семків:

“Школа існує тут з жовтня 1991 року. Це вже 29-й рік. Профспілки створили цю школу. 7 лютого було засідання обласної ради профспілок. Мене теж туди запросили, я там була. Обговорювалося питання функціонування нашої школи і була винесена постанова про припинення діяльності як юридичної особи, і там є пункт про звільнення приміщення“

Батько учнів обласної профспілкової школи мистецтв Анатолій Третяк каже:

”В мене четверо дітей і троє з них займаються тут. Я дуже обурений тим, що хочуть закрити школу. Що з дітьми робити дальше. Моя думка така, що хтось приглянув це приміщення і під егідою профспілки хочуть це приміщення забрати,а дітей вигнати на вулицю”.

Світлана Перкач, мама учнів школи мистецтв, с. Великі Гаї:

”Батьки самі утримують приміщення, самі їх білять, красять, забезпечують оснащенням, тими самими стільчиками, замінюють вікна, тюлі, штори. A тепер у нас все хочуть забрати, яке ми надбали за стільки років”.

Представниця ініціативної групи батьків Лариса Цімарна розпoвідає, якщо до думки батьків не прислухаються, будуть звертатися із заявою до Президента України:

”Батьки підписали цю заяву. Тут більше півтори сотні підписів батьків, і цю заяву ми відправимо Президенту”.

Голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний повідомив, інформація про те, що школу хочуть закрити і виселити із займаного приміщення, не відповідає дійсності. За його словами, йдеться про ліквідацію юридичної особи та приєднання цього навчального закладу в зв’язку зі зміною джерел фінансування до Тернопільського музичного коледжу:

“Ми приймаємо рішення про припинення юридичної особи тернопільської обласної профспілкової школи мистецтв. Ця процедура триватиме як мінімум до 1 липня. Натомість за цей час музичний коледж має внести певні зміни до свого статуту, і тоді ми готові передати музичному коледжу інвентар, обладнання і все інше, на чому діти навчаються, а також це приміщення, в якому діти навчаються, в рамках договору про позичку майна. Ми позичаємо їм приміщення безкоштовно, а вони сплачують тільки комунальні послуги”.

Директор Тернопільського музичного коледжу Лариса Римар ситуацію коментує так:

”Запропоновано варіант позички. Ми не можемо ще наразі знати на який період. Звичайно, було б добре, якби на років 5-10 не менше. І ще один варіант розглядається, це варіант оренди”.

Відомо:

З 1991 року, за 29 років існування обласної профспілкової школи мистецтв, цей навчальний заклад фінансували з обласного бюджету. Гроші йшли на заробітну плату працівників. Обласна рада профспілок оплачувала комунальні послуги. З нового навчального року обласна рада не буде фінансувати освітні заклади профспілкової власності, - розповів Андрій Присяжний.