У Тернополі визначили номінантів на орден святого Пантелеймона. Це українська громадська ініціатива, яка щороку визначає кращих медичних працівників.
Їх обирали в семи номінаціях: "Взірець служіння суспільству ", "Новатор року", "Найкращий лікар — еталон професії", "Серце медицини", "Опора на лінії життя", "Герой медичного фронту", "Фортеця здоров'я".
Переможцями стали шість краян. Це лікарка-пульмонологиня Алла Пастернак, фельдшер-волонтер Віталій Гакало, співзасновник "Українського реєстру донорів кісткового мозку" Роман Куць, ректор Тернопільського медуніверситетету Михайло Корда, військовий лікар Олег Зарудний, бойовий медик Анатолій В’юн. Медичний заклад, який здобув перемогу в номінації "Фортеця здоров'я", — це "Заліщицька центральна міська лікарня".
Кращим у номінації "Серце медицини" став студент Тернопільського медуніверситету Віталій Гакало.
Він розповів Суспільному, що працює фельдшером Центру екстреної медичної допомоги. З початку повномасштабної війни є волонтером-медиком Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.
"Весь час працюю в медицині, безпосередньо, в зоні бойових дій. Досить важко, бо ми і вночі працюємо, без вихідних, всі стомлені, всі переживають, боремося за життя. До нас привозять поранених бійців, стан яких треба невідкладно стабілізувати тільки оперативним шляхом. Анестезіологи готують своє, ми готуємося, відповідно, до своєї операції. Ця номінація, в першу чергу, підтверджує, що я недаремно працюю", — зазначив Віталій Гакало.
У номінації "Новатор року" нагородили Романа Куця. Він працює лікарем-стоматологом та є співзасновником єдиного в країні "Українського реєстру донорів кісткового мозку". За 7 років кількість таких донорів сягнула 17 тисяч, розповів Роман Куць.
"Для мене була несподівана річ, що мене номінували на орден святого Пантелеймона і те, що мене обрали в регіональному відборі. Це велика оцінка моєї з дружиною діяльності. Вже понад двісті неродинних трансплантацій провели в Україні завдяки діяльності "Українського реєстру донорів кісткового мозку", — говорить Роман Куць.
Відзнаку святого Пантелеймона вручають за професіоналізм і милосердя та називають медичним "Оскаром".
"Тут поєднання професійності Нобеля і Оскара. Тут і червоні доріжки, і те, що людина виходить на п’єдестал та не знає до кінця, чи отримає, інтрига тримається. Війна зараз трохи спростила ці речі, але ми все ж повертаємося і втримали цей проєкт у найскладніших ситуаціях", — розповів засновник нагороди, заслужений лікар України, доктор медичних наук Василь Князевич.
Номінанти з Тернопільщини візьмуть участь у національному та міжнародному відборах та матимуть змогу здобути орден святого Пантелеймона. Нагородження відбудеться 27 липня у Києві.