У Тернополі діють дві виставки про репресії радянської ради. Одна з них присвячена примусовій депортації і геноциду кримських татар у 1944 році. Інша — відомим жителям Тернопільщини, які зазнали сталінських репресій.
Про це написали на facebook-сторінці Тернопільського обласного краєзнавчого музею:
"На згадку про кримських татар, депортованих із Криму внаслідок радянського терору, працівники Тернопільського обласного краєзнавчого музею презентували тематичну виставку "День болю та страждань", створену на основі фондових матеріалів, у приміщенні Тернопільської обласної ради".
У дописі йдеться, що на експозиції представлено кольорові ліногравюри "Крим" сімферопольського художника Володимира Благовіщенського, прапор кримськотатарського народу, книги, листівки.
Також працівники музею підготували експозицію під назвою "На скрижалях сумної пам'яті".
"Представлено унікальні експонати, пов’язані з нашими відомими краянами, які зазнали репресій сталінського режиму і пройшли через муки та знущання в таборах ГУЛАГу", - написали на сторінці музею.
Зокрема на виставці є експонати, пов'язані із засновником театру "Березіль" Лесем Курбасом, художником Михайлом Бойчуком і кардиналом Йосипом Сліпим.
"До глибини душі зворушують артефакти, передані до музею колишніми політв’язнями з Тернопільщини: Ярославою Онуферко, Євдокією Кекіш, Тетяною Леочко та іншими. Ці речі виготовлені ними власноруч, попри нестерпні умови табірного життя. Експонуються вишиті сорочки, рушники, скатертини, саморобні листівки".