Перейти до основного змісту

У Тернополі ветерани з ампутаціями грають у футбол

У Тернополі створили команду з ампфутболу "Вікінги". До неї увійшли ветерани російсько-української війни, які втратили кінцівки внаслідок бойових поранень.

Ампфутбол — це різновид футболу, в який грають люди з ампутованою кінцівкою або якщо вона має обмежені функції. При цьому учасники не використовують протезів.

Заняття для "Вікінгів" проводять двічі на тиждень. У п'ятницю, 9 травня, у команди відбулося друге тренування — чоловіки вчились забивати м’яч у ворота.

Серед ветеранів, які грають, — Вадим Ромашевський. Він воював у 105-ій окремій бригаді тероборони. У жовтні минулого року, розповів боєць, наступив на міну та втратив частину ноги.

Вадим Ромашевський. Суспільне Тернопіль

"У звичайний футбол я грав на аматорському рівні, у такий футбол — вперше. Так, трішки незвично, але дуже приємно знову на полі побути. Складно трошки на руки, у кистях трохи давить, але це все практика має бути", — каже Вадим Ромашевський.

Тренує команду Михайло Оліяр, він — колишній гравець тернопільської "Ниви". Нещодавно пройшов спеціалізовані навчання для тренерів ампфутбольних команд від Асоціації футболу України.

"Тільки звикаємо до такого виду спорту як футбол на милицях. Вчимося — і тренери, і гравці — користуватися милицями, пересуватися на на них, влучати по м’ячу. Ми намагаємося не давати складних вправ для початку. Спершу вчимося пересуватися, контролювати м’яч. Всі вправи в нас ігрового характеру, щоб хлопців це не перевантажувало. Щоб вони отримували тільки хороші емоції й паралельно засвоювали техніку володіння м’ячем, техніку футболу й початкові тактичні футбольні вміння", — розповів Михайло Оліяр.

Михайло Оліяр. Суспільне Тернопіль

Михайло розповідає, в ампфутбол можуть грати люди, які втратили ногу, або ж кінцівка має обмежені функції. Відповідно до правил, під час гри не використовують протезів:

"Є свої правила, розроблені для цього виду спорту, є особливості гри воротаря. Це також воротар з ампутацією верхньої кінцівки, однієї з кінцівок, або з обмеженням функції верхньої кінцівки. Він повинен грати тільки у воротарській площі, грає й руками та ногами. Інші гравці переміщуються по всьому полю. Немає положення поза грою, на відміну від великого футболу, трішки змінені розміри поля й площі для подачі кутового, а так, по ідеї, всі принципи ті, що й у футболі".

Воротар команди — Віталій Попів. Чоловік воював у 15-тій бригаді оперативного призначення "Кара-Даг", на війні втратив ліву руку. Каже, в дитинстві грав у звичайний футбол. Але й у ампфутбол грати сподобалося, хоча це й дається нелегко.

Віталій Попів. Суспільне Тернопіль

"Коли хлопці б’ють по лівій стороні, то важко. По правій — теж важко", — каже Віталій Попів.

Артилерист Андрій Дмитрів втратив ногу на Запорізькому напрямку. Тепер також вчиться грати в ампфутбол:

Андрій Дмитрів. Суспільне Тернопіль

"Фізично треба бути підготовленим, але час від часу тренування — набираєшся навиків".

Президент громадської організації "Фанклуб ФК "Реал Мадрид" Вайт Вікінгз" Ярослав Несторович каже: створити команду з ампфутболу запропонували в Асоціації футболу України. Тренуються ветерани двічі на тиждень.

Ярослав Нестерович. Суспільне Тернопіль

"На сьогодні в нас є 13 футболістів, які інтенсивно тренуються. Їм це дуже подобається, бо це як психологічна та фізична реабілітація. Окремі хлопці були замкнені, не виходили нікуди, спілкуватися не хотіли. То ми їх через їхніх друзів залучили — і зараз вони веселі, радісні, перезнайомилися всі.

Поки що тренуємося, домовилися, що до нас наприкінці травня приїде львівська команда "Покрова", які вже тренуються два роки. Проведуть з хлопцями майстерклас, зустрінуться, розкажуть про нюанси, проведуть гру, влаштуємо обід, щоб перезнайомити ветеранів", — розповів Ярослав Нестерович.

У Тернополі створили команду з ампфутболу "Вікінги". Суспільне Тернопіль

За його словами, долучатися до тренувань можуть усі ветерани, які втратили кінцівки на війні. Також до спільного проведення часу запрошують їхні сім’ї.

Топ дня
Вибір редакції