Перейти до основного змісту

Зміна меж районів і громад: які перспективи для Сумської області

Ексклюзивно

Нардеп Віталій Безгін анонсував можливі оновлення адміністративно-територіального устрою України. Мова про зміну кількості та меж районів і громад відповідно до європейських стандартів. Це стосується, зокрема, Сумщини, Чернігівщини та Херсонщини. Як і коли може змінитися адмінустрій Сумської області Суспільне запитало у Карена Агаджанова-Гонсалеса, консультанта регіонального відділення Асоціації міст України.

"Деякі з нових районів не відповідають стандартам NUTSНоменклатура територіальних одиниць для статистики (Nomenclature of Territorial Units for Statistics, NUTS). Стандарт для геокодування адміністративно-територіального поділу держав для статистичних цілей у ЄС. . Найбільші проблеми зараз із Чернігівською, Сумською та Херсонською областями. Наприклад, в усіх вісімнадцяти громадах правобережної Херсонщини до повномасштабного вторгнення жили близько мільйона мешканців, а тепер там налічується від сили 150-190 тисяч осіб. Я думаю, на таких територіях точно буде тотальне перемоделювання і районів, і громад", — зазначив в інтерв'ю порталу "Децентрацізація" Віталій Безгін, голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою.

Якщо процес зміни меж територій громад і районів в межах областей почнеться, то тільки після завершення дії правового режиму воєнного стану і припинення вогню, вважає Карен Агаджанов-Гонсалес.

СНАУ
Процес зміни меж громад пов'язаний з відтоком населення, руйнуваннями через російські обстріли. Зараз основні рішення в цьому плані приймаються СБУ. Говорити про те, що буде з громадами і районами, можна буде після припинення бойових дій.
Карен Агаджанов-Гонсалесконсультант регіонального відділення Асоціації міст України

За словами Карена Агаджанова-Гонсалеса, нормативні документи щодо зміни меж районів і громади перебувають на етапах ранньої розробки і не виносилися на публічне обговорення:

"Для початку нам необхідно дочекатися припинення бойових дій. Тоді ми будемо бачити ситуацію, яка безпосередньо склалася на території тієї чи іншої області. І тоді вже Кабінет міністрів України зможе прийняти рішення. Ми, ймовірно, можемо говорити, що це буде першочергово стосуватися тих областей, районів і громад, де або поряд фронт, або взагалі тривають бойові дії. Чим ближче лінія фронту та прикордонна смуга з РФ, тим більше у громаді руйнувань. І, відповідно, тим більша ймовірність зміни територіального устрою. Бойові дії ще тривають, і ми не знаємо, якими громади будуть завтра, якими вони будуть через тиждень або через місяць".

Робити висновки щодо конкретних громад чи районів зарано, вважає Карен Агаджанов-Гонсалес.

У 2024 році на Сумщині зросла кількість російських обстрілів. Зокрема, із застосуванням тактичної авіації: безпілотники, КАБи, ракети. Військові РФ продовжували нищити ферми, дитячі садки, школи, лікарні, газову та енергетичну інфраструктуру, будинки мирних мешканців. Пролунали майже 57 тисяч вибухів.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Дивіться нас у YouTube та TikTok

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції