На Сумщині вперше розпочав роботу мобільний аптечний пункт. Спеціалізована автівка обслуговуватиме 15 населених пунктів Роменського району, де наразі відсутні стаціонарні аптеки, розповіла представниця аптеки Вікторія Донець. Проєкт реалізується мережею аптек 9-1-1 у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками й військовою адміністрацією Сумської області. Більше про те, як реалізовуватиметься проєкт – у матеріалі Суспільного.
“Завчасно було повідомлено, що такого-то дня, о такій-то годині, приїде сюди пересувна аптека і, будь ласка, приходьте”, – розповідає місцева жителька Катерина Скляр.
68-річна пані Катерина говорить: має гіпертонічну хворобу. За її словами, щоб придбати необхідні ліки треба їхати майже за 20 км до районного центру, бо у місцевій аптеці вони дорогі.
“Мені син купує в Ромнах. Коли б не він, я не знаю, як мені жити. Пенсії чотири тисячі і на ліки стільки ж”, – пояснює жінка.
Ольга Майфет 8 років хворіє на цукровий діабет. Жінка ділиться: щоб дешевше скупитися, приїхала з сусіднього села.
“Я аж у Мельниках живу там ще друге село є – хутір. Приїхала сюди, сказали, що безплатно. Від цукру думала купити смужки”, – каже пані Ольга.
“Тут більше ж ліків ніж у нас в аптеці”, – додає місцева жителька Лідія Олійник.
Михайло Пилипенко каже, прийшов поцікавитись, що по чім: "Не знаю чи дешевше, чи ні, загітували, то й прийшов”.
Проєкт мобільних аптечних пунктів Аптеки 9-1-1 стартував у січні 2024 року на Харківщині. У Роменській громаді спеціалізована автівка обслуговуватиме 15 населених пунктів, де наразі відсутні стаціонарні аптеки. Щоденно планують навідуватися до трьох сіл, говорить представниця аптеки Вікторія Донець.
“Ми маємо майже все, що у звичайній аптеці, але на колесах. У нас доступні ціни. У нас працюють всі державні програми. Ми стартуємо перший день. Наша місія проста – бути поруч і забезпечувати людей необхідними ліками”, – пояснює Вікторія Донець.
За годину роботи до мобільної аптеки звернулося понад 50 людей, говорить пані Вікторія. Мешканці можуть отримати необхідні медикаменти, зокрема і за державною програмою "Доступні ліки".
“Доступні ліки" – це часткова компенсація вартості ліків. Є ліки, чия вартість відшкодовується повністю, є ті, які частково. А є препарати, які безплатно отримують. Перш за все – це доступні ліки, рецепти. Це ті препарати, державні програми, які працюють і повинні працювати. Ми працюємо на прифронтових територіях”, – говорить Вікторія Донець.
За словами голови Андріяшівської громади Інни Дибчинської, у громаді мешкає понад 8 тис. мешканців.
“Таких аптечних пунктів у нас немає на території. Люди отримують рецепт у лікаря і потім їм треба їхати в Ромни, наприклад, щоб придбати доступні ліки. А тут ось прямо приїхали й тут, одразу від лікаря виписали рецепт і вже тут їх отримують”, – пояснює голова громади.
За час роботи мобільних пунктів послугами трьох мобільних пунктів на Харківщині та Херсонщині скористались близько 21 тис. пацієнтів, говорить Вікторія Донець.
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Дивіться нас у YouTube та TikTok
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook
Підписуйтеся на наш Instagram