Перейти до основного змісту

18 освітян Сумщини пройшли стажування та оновлять навчальні програми

18 викладачів та директорів професійно-технічних навчальних закладів Сумщини взяли участь в освітньому стажуванні на українських підприємствах. Навчання тривало 2 тижні. В Україні таке навчання впроваджують вперше.

Про це Суспільному повідомила голова правління ГО "Я і моя школа" Ірина Міньковська, які організували для освітян стажування.

Із Сумщини участь у проєкті взяли освітяни із Ромнів, Сум, Глухова та Шостки. За словами Ірини Міньковської, український бізнес зараз відчуває дефіцит працівників, серед них і великі корпорації та компанії.

Освітяни на стажуванні. Ірина Міньковська

"Вони наразі дуже насправді відкриті до співпраці, оскільки розуміють, що ця система, що "ви нам дайте гарного випускника", вона вже більше не працює. Освіта не встигає готувати такого випускника, як потрібно бізнесу", — сказала Ірина.

Освітяни на стажуванні. Ірина Міньковська

Проєкт розрахований на 4 місяці та орієнтований на розвиток навичок викладачів і директорок професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) України першочергово в прифронтових регіонах, а саме: у Харкові, Сумах і Дніпрі.

"Ми підвищимо кваліфікацію вчителів, які викладають професійну технічну освіту. Ми підібрали 50 викладачів і директорів і відіслали у 23 українські бізнеси по всій Україні. Це і Полтава, і Мукачево, і Львів, і Івано-Франківськ, і Луцьк. Одна група в нас у Харкові навчається".
Освітяни на стажуванні. Ірина Міньковська

Там вони пройшли двотижневе офлайн навчання під керівництвом ментора від цього бізнесу.

"Їм показували, як працює підприємство, які є виклики, можливості співпраці з освітою, чого вони вимагають від працівників. Щоб діти розуміли куди йти, навіщо їм туди йти, які там є можливості, які навички треба, куди піти, що вміти зробити, що написати", — розповіла Ірина Міньковська.

Освітяни на стажуванні. Ірина Міньковська

Учні проходили стажування на різних спеціалізаціях на кшталт касирів банку, бухгалтерів, будівельників, кухарів, кондитерів.

Освітяни на стажуванні. Ірина Міньковська

"Є у нас навіть вирощування печериць та екзотичних грибів, тобто там мікробіологія. Немає такого, що швачки поїхали на гриби дивитись. Все підібрано під спеціалізацію людини", — уточнила пані Ірина.

За словами Ірини Міньковської, після освітяни мають оновити або написати нові програми розвитку своїх центрів кар'єри, які будуть затверджені на педагогічних радах. І ці нові плани будуть впроваджені у навчальний процес з вересня 2025 року.

Освітяни на стажуванні. Ірина Міньковська

"Ми відвідали харчоблок ресторану-готелю у Франківську. Технологиня Надія Петрівна ознайомила із процесом на кухні, цехами, новітнім обладнанням, а також побачили як працюють кухарі та офіціанти під час сніданку", — поділилася враженнями учасниця стажування Наталія Савченко.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Дивіться нас у YouTube та TikTok

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber та Facebook

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції