Перейти до основного змісту

“Допомагати нашим”. Як працює евакуаційний екіпаж на Курському напрямку

Найбільше поранень українські військові, які воюють на Курському напрямку, отримують від дронів та артилерії. Військові РФ навмисне атакують дронами і медичні автомобілі. Про свою роботу бійці одного з евакуаційних екіпажів 41 окремої механізованої бригади ЗСУ розповіли кореспондентам Суспільного.

Евакуаційний екіпаж 41-ї бригади. Колаж: Андрій Юрченя/Суспільне Суми

Напередодні зустрічі з кореспондентами, медики вночі повернулися з Курської області, евакуювавши дев’ятьох бійців.

Олег, командир евакуаційного екіпажу. Віталій Педенко/Суспільне Суми

"Тяжких двоє було, це був вогнепальний перелом гомілки, але пацієнт затампонував, наклав бандаж і зняв собі турнікет. Зазвичай, військовослужбовці вміють і знають, як надавати першу собі допомогу. Це накладання турнікетів, що робиться під вогнем", — розповідає Олег, командир евакуаційного екіпажу.

Евакуація поранених. Архів бійців 41-ї окремої механізованої бригади ЗСУ

Він з Кіровоградщини. Говорить, що на фронті пів року. Перед тим закінчив медичний університет та військово-медичну академію. Вдома на Олега чекають дружина та дворічний син.

Олександр, фельдшер евакуаційної бригади. Віталій Педенко/Суспільне Суми

Фельдшер евакуаційної бригади Олександр родом з селища Саврань, Одеської області. Чоловік пішов на війну добровольцем. Каже, аби вивезти всіх поранених, мають розмістити в авто максимальну кількість бійців:

"Якщо один "важкий" і двоє "легких", то тільки трьох. Але, якщо всі "легкі", ми навіть дев’ять чоловіків сюди садили: з легкими осколками, контузіями. Дев’ять чоловіків влазить без питань, а ще двоє можуть сісти біля водія".

В авто для евакуації можуть розміститися один "важкий" поранений та двоє легких. Суспільне Суми

Найбільше поранень на Курському напрямку українським бійцям завдають дрони та артилерія, розповідає Олександр. Він служить санітаром евакуаційної служби. Чоловік родом з Кропивницького, до повномасштабної війни працював директором підприємства.

Олександр, санітар евакуаційної служби. Віталій Педенко/Суспільне Суми
"Дрони — вони ж різні. Маленькі завдають шкоди менше. Уламки січуть руки, ноги, очі. Але, щоб відірвало руку, ногу, — це дуже рідко. Але, як міна, снаряд, — тоді відриває. Не одразу виходить людей дістати звідти. Є по три доби чекають, вивезти не можемо, наші підійти не можуть".
Вадим, водій евакуаційного екіпажу. Суспільне Суми

Вадим, який теж кропивничанин, — водій евакуаційного екіпажу, говорить, що дрони на Курському напрямку є значною небезпекою, бо російські військові спеціально атакують евакуаційні автомобілі:

"На наших очах, буквально сто метрів, він перейшов від нас на іншу машину. Там були й поранені. За "200" не знаю, а "300" були точно. Згоріла машина на наших очах. Це в Суджі. Він почав полювати за нами, ми встигли заховатися".

У день зустрічі з кореспондентами Суспільного медики відпочивали. Наступного дня їх чекала нова поїздка, аби надати допомогу побратимам.

"Помагаєш, перевозиш. Вони всі живі, задоволені. Кому кави, кому просто словом. Головне, допомагати нашим", — каже Олександр, санітар евакуаційної служби.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції