Бійці роти ударних безпілотних авіаційних комплексів 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади, які нині базуються на Сумщині, організували вишкіл для пілотів дронів. На військовому тренування були і кореспонденти Суспільного.
Олексій, боєць роти ударних безпілотних авіаційних комплексів 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади, родом з Миколаївщини, говорить, що у 2022 році пішов до лав ЗСУ добровольцем. Спочатку служив у мотострілецькому підрозділі, воював на Слов’янському та Харківському напрямках.
"Я на початку літа наважився, купив собі окуляри, пульт, і почав вчитися. Це дуже важливо, щоб можна було дрона утримувати, розвертати вчасно, спробувати залетіти у бліндаж. У важкої техніки є слабкі й сильні місця, є місця, які відповідають за рух, за управління. Це теж треба розуміти, куди можна бити".
Олексій розповідає, що до повномасштабної війни, бавився такими "іграшками", зараз же хоче якнайкраще і якнайшвидше освоїти спеціальність пілота дронів.
"Буду літати на ураження, як камікадзе. Я служив строкову службу, і я давав присягу на вірність українському народу, я не воюю за когось і за себе не воюю, я став до лав Збройних сил, щоб захистити народ".
Командир взводу Андрій з Вінниччини, контролює хід навчання. Говорить, що освоєння управління дроном, справа суто індивідуальна. Хтось вчиться швидше, хтось довше. Сам Андрій, каже, у мирному житті був ландшафтним дизайнером, воює з армією РФ з перервами з 2015 року.
"Навчанням це важко назвати, це ознайомлення з дроном. Злетів, посадив. Ну погода не дає багато тренуватися. Все це передається, хотів сказати з покоління в покоління, від більш досвідчених до тих, хто має бажання".
Старший солдат Петро, на війні з 2022 року, родом з Запорізької області, у мирному житті був начальником відділу державного кадастру. Зараз їх підрозділ воює на Курському напрямку.
"Війна дуже змінилася з початку. Тоді страх викликав свист снаряда, зараз найжахливіший звук, як звучить дрон. Все зараз зав'язано саме на цьому. Це високоточна зброя, яка зроблена на колінах, яка мало коштує".
Петро говорить, що на Курщині бійці намагаються не контактувати з місцевим населенням, але за потреби — допомагають.
"Перше враження про місцевих це їх суржик, наш. Такі ж самі бабульки сидять, як і в нас, чому їй не допомогти. За неї забули, вона не потрібна своїй Батьківщині, не кидати ж людину".
Петро впевнений, що без дронів, нині неможливо воювати та перемагати.
"Хто бачить ситуацію на полі бою, той володіє ініціативою. Нам треба їх осліпити, просто, щоб вони не літали.
За кілька годин Андрій, командир взводу, завершує навчання пілотів і тестування дронів, каже, що потрібну інформацію отримали і готові завдавати втрат російській армії.
"Постійно йде порівняння дронів, бо для того, щоб бути більш ефективними, ділимо їх на категорії, по придатності. Де якісніша картинка, одні цілі, для гірших дронів — інші цілі для кращих, по дистанціях дивимося. Випробування підтвердило те, що ми думали. Ціль на сьогодні досягнуто".
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram