Перейти до основного змісту

Безоплатно отримати дитячі речі та взяти участь у майстер-класах: як в Охтирці працює Центр допомоги

В Охтирці біля Свято-Покровського собору відкрився Центр допомоги. Там можна отримати безкоштовно дитячі речі та іграшки, а також взяти участь у майстер-класах. Більше про центр Суспільному розповіла його засновниця та волонтерка Ірина Дараган.

Центр допомоги запрацював у місті з жовтня за адресою Армійська, 1, навпроти стадіону. Опікується ним волонтерка БО “Міжнародна благодійна корпорація допомоги” Ірина Дараган. Жінка розповідає, нині має ідею організувати клуб для дітей і їхніх батьків. Наразі встигли організувати заняття з мінної небезпеки та художній конкурс “Як допомагати безпритульним тваринам”.

“Мені розказала наша вчителька з образотворчого мистецтва. Конкурс про безпритульних тварин, щоб люди не були байдужими до них. Тварин можна підгодовувати, можна додому забрати”, – каже учасниця конкурсу Софія Лебідь.

Софія Лебідь. Суспільне Суми

“Такого котика ми знайшли на вулиці, він дуже маленький був. Дівчинку ми також знайшли. Я підгодовую тваринок”, – пояснює переможниця конкурсу Валерія Солод.

"Я почала просто щось малювати, і мама каже: "Буде виставка, і хочеш, можемо цей малюнок на виставку подати". Я зобразила, що люди в гарних будинках живуть, собаки в всяких будках своїх, і навіть ще, наприклад, біля дерева живуть, у них будинки всякі негарні, а у людей гарні й в них тепло, а собакам — ні", — розказує учасниця конкурсу Віка Троценко.

Такі активності для дітей, говорить відвідувачка центру допомоги Дарія Троценко, не менш корисні, аніж безплатні речі та іграшки.

“Трохи відпочити думками від того, що в нас зараз робиться. Діти розуміють, що тварини – це наші браття менші, і треба допомагати”, – каже Дарія.

Валерія Солод. Суспільне Суми

Ірина Дараган говорить, що родиною розпочали свою волонтерську діяльність у перші дні повномасштабного вторгнення. Мешканці віддаленого мікрорайону Гусинка шукали прихистку в церкві Архістратига Михаїла. Охтирчани намагались допомогти одне одному.

“Пекли пиріжки, ми вдома варили кашу, робили якісь бутерброди, консервації розвозили по постах хлопцям, тому що всі пам'ятаєте, як в перші дні не було зовсім абсолютно нічого. І в той момент, уже коли трішки стабілізувалася ситуація, в храмі залишилося дуже багато речей, Але Гусинка ми всі розуміємо, що це дуже далеко від центру і не кожному було зручно туди приходити”, – зазначає Ірина Дараган.

Ірина Дараган. Суспільне Суми

Для того, аби речі та іграшки легше знаходили нових власників – переїхали в окреме приміщення, яке було зручніше розташоване, розповідає волонтерка. Влітку цьогоріч розпочали співпрацю з благодійною корпорацією допомоги.

“Приміщення було дуже маленьке, гуманітарку нам присилали з Києва, але дуже багато людей в Охтирці, котрі мене знають, багато приносили свого, і тому місця просто не вистачало”, – каже Ірина Дараган.

Одяг у Центрі допомоги, Охтирка, Сумська область, 2024 р. Суспільне Суми

Місяць тому зробили ремонт в орендованому за власний кошт більш просторому приміщенні, неподалік центру міста, розповідає пані Ірина. Зараз основні надходження гуманітарної допомоги з Києва та Праги. Проведення різних активностей для дітей розширило коло друзів. Творчим конкурсом опікувалась ГО "Світ безпритульних тварин", про міни розповідали волонтери Червоного Хреста.

Діти у Центрі допомоги, Охтирка, Сумська область, 2024 р. Суспільне Суми

“Люди приходять дуже багато, але б хотілося дуже багато людей з району ще не знає про нас, ми будемо намагатись це афішувати трошки більше”, – пояснює волонтерка.

Додає, у планах організувати клуб, а також у грудні запросити викладачів художньої школи та організувати майстер-класи.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp.

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції