З 2 листопада у Сумах підвищили ціну за проїзд у маршрутках. Відтепер ціна по місту складатиме 15 гривень, замість 10. Про те, чим було викликане дане підвищення, як місцеві мешканці реагували на збільшення вартості проїзду — дізнавались кореспонденти Суспільного.
Відтепер вартість проїзду у приватних маршрутках по місту складає 15 гривень, а до с. Піщане — 20 гривень. Ілля Коротун — один із тих, хто щодня їздить звідти на навчання до Сумського будівельного коледжу: "Я живу в Нижньому Піщаному, там проїзд по 20 грн, а різниця невелика, там їхати 10 хвилин, а платити 20 грн. Кожен день, туди й назад, тобто 40 грн у день".
"Мене то може і влаштовує проїзд 15 гривень, але вони обіцяли ремонт маршруток, нові маршрутки, але якщо ми цього не побачимо, то який сенс підіймати ціни", — сказав студент Руслан Синьогуб.
"Я пенсіонер, тому цензурних слів замало", — ділиться сумчанин.
Не користується маршрутками водійка тролейбуса Анна, бо має власне авто, тож на подорожчання проїзду їй байдуже. За словами жінки, збільшення кількості пасажирів на тролейбус після підняття тарифу не помітила.
Олександр працює слюсарем у приватної підприємиці Олени Сезько. Автоперевізниця обслуговує маршрути № 19 та № 52. Чоловік показав маршрутку, ремонт якої наразі закінчують: "Це ще вона в нас у процесі ремонту, якраз зараз знаходиться. Повністю переварено каркас, усі профілі замінені, усе нове переварене з початку до заду, замінена фанера повністю, фанера вологостійка. Потім покриття намагаємося замінити".
Замінили в цій маршрутці і оздоблення, каже Олександр: "Ми закупали нові матеріали, це металопрофіль, це фанера, це лінолеум, це утеплювач, це нові сідушки, бачите ми замінили повністю чохли, буде нове облицювання, усе будемо замінювати, будемо фарбувати".
А цю маршрутку відправили на запчастини, говорить Олександр, і додає, що під час повномасштабної війни нові автозапчастини подорожчали майже в три рази: "Деякі запчастини коштують або дуже, дуже дорого, або їх немає взагалі, тому так викручуємось, або купуємо старі машини, щоб із них щось частково взяти".
Як розповів начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко, для узгодження дій між перевізниками, міською радою та міською військовою адміністрацією уклали Меморандум.
"Очікується ще створення відповідної комісії, це буде паралельно, котра що три місяці буде перевіряти якість. Перевізники готові й кажуть, ми будемо покращуватись, вони фізично не можуть миттєво всі майже 200 маршруток".
Олексій Дрозденко додає, що за умовами меморандуму, за пів року перевізники мають робити капітальний ремонт 15% автобусів під контролем представників міської ради: "Влада залишає за собою певні важелі впливу, а саме: ми ж не проводимо нових конкурсів, бо воєнний стан, а кожні три місяці ми продовжуємо договори на перевезення".
Представник руху транспортників Сумщини Андрій Васін вважає, що це підвищення не покращить якості перевезень та ніяк не вплине на роботу перевізників.
"Тариф не допоможе розв’язувати транспортну проблему. Єдине, що може її вирішити, це встановити для приватних перевізників фінансову відповідальність. Там було лише два моменти: перший момент це попередження, яке не діє на перевізників, другий момент — це розірвання договору, але він теж не діє, тому, що інші перевізники сюди не "зайдуть".
Андрій Васін говорить, вносили в міську раду пропозицію внести в меморандум пункт із накладанням штрафів на перевізників, але її не розглянули депутати. Розрахунки обґрунтованості тарифу, говорить чоловік, міг би зробити Антимонопольний комітет. Суспільне направило запит до Східного обласного територіального відділення антимонопольного комітету з проханням дати роз’яснення із цього питання. Відповідь чекаємо.
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram