У Сумському державному університеті писали радіодиктант національної єдності. В укритті закладу зібралися викладачі, студенти, а також учні сумського ліцею №33.
"Це перевірка своїх знань зі школи, мабуть, відкриття своїх нових навичок. Можливо, якісь помилки знайду, а можливо, і ні", — ділиться студентка СумДУ Анна Ольховик.
"Спробую свої сили, наскільки знаю гарно мову, наскільки гарно можу розпізнавати розділові знаки і так далі. Такий квест, мабуть, завдання для мене, виклик, подивлюсь, цікаво, в принципі. Плюс це така подія, коли ви разом це пишете. От ми, наприклад, писатимемо в укритті, це прикольно", — розповів студентський директор інституту права СумДУ Артем Криско.
"Я обов’язково пишу з дитиною своєю, вже кілька років поспіль. Це дуже важливо. Особливо в наших регіонах плекати, поширювати, любити українську мову – це один із таких днів, коли це дійсно треба робити, дійсно треба долучати молодь. Ми гуртуємося, говоримо українською, пишемо українською – це насправді прекрасно", — говорить доцент Сумського державного університету Тетяна Майборода.
Цьогоріч до студентів долучилися учні одного з ліцеїв Сум. Одинадцятикласник Назар Обод каже, що останнім часом писали радіодиктант онлайн, вперше за кілька років мають можливість зустрітися і написати його всі разом: "Я пишу його з 5 класу, і я кожен рік покращую свою каліграфію, покращую навички з української мови".
Прийшла випробувати свої сили і переможниця конкурсів імені Петра Яцика та олімпіад з української мови та літератури Тетяна Стоян.
"Це дуже гарна можливість згадати певні правила, згадати свої минулі знання, щось, можливо, підтягнути, і мені подобається така можливість, і доволі успішно писала минулі роки", — ділиться дівчина.
"Це традиція шкільна, з 1 класу я пам’ятаю, як ми його пишемо. Коли не було навчання, в нас з мамою є традиція, кожен рік його і так пишемо. Я вважаю, що це буде корисно кожному, тому що в диктанту є традиція з року в рік об’єднувати людей. Я не надсилаю свої роботи, але пишу саме для себе, для душі", — розповіла учениця ліцею Олександра Солодовник.
Як розповіла співорганізаторка заходу Марина Янкова, радіодиктант також писатимуть студенти і викладачі, які зараз перебувають у Великій Британії, Франції, Італії, Іспанії, Японії. До диктанту готувалися заздалегідь, каже пані Янкова: "Ми створили унікальні бланки, на яких ці диктанти будуть відправлені до міста Київ, за бажанням, звісно. Будували ці всі інсталяції вчора до ночі, знаючи, наскільки це важливо для студентів, для школярів, тому що дуже мало зараз заходів проходить офлайн, а оскільки ми маємо гарне укриття, в якому можемо зібрати дуже багато людей, які безмежно люблять українську мову, і тому сьогодні ми всі тут".
Цьогоріч радіодиктант провели у 25-й раз. Текст української письменниці Оксани Забужко "Магія голосу" читав поет, нині військовослужбовець Павло Вишебаба. Перевірити свої результати можна 28 жовтня, текст диктанту буде опублікований на сайтах "Суспільне культура" та "Українське радіо".
Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram