Перейти до основного змісту

У Сумах запрацювала "кризова кімната" для жінок

Першу "кризову кімнату" для жінок та жінок із дітьми, які постраждали від домашнього насильства, відкрили у Сумах. Там жінки можуть жити, отримувати психологічну, юридичну та соцдопомогу. Відкрили її за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні.

Кризова кімната в Сумах. Суспільне Суми

У просторі одночасно можуть проживати шестеро людей, розповіла регіональна координаторка Фонду ООН в галузі народонаселення України Анастасія Коломієць.

"Якщо, наприклад, постраждала з дітьми, то скоріш за все вона отримає повністю кімнату для трьох осіб. Якщо постраждала без дітей, то постраждалі можуть проживати в одній кімнаті", — повідомила жінка.

Кризова кімната в Сумах. Суспільне Суми

Окрім двох кімнат для проживання, тут є туалетна й душова кімнати, а також кухня, де можна самостійно приготувати їжу. Всі приміщення обладнані необхідною побутовою технікою, розповіла директорка Сумського міського центру соціальних служб Марія Вертель. За її словами, харчуватися жінки мають за власний кошт: "Звичайно, ми працюємо з громадськими організаціями для того, щоб перші необхідні продукти тут були і вона про це не турбувалась".

За інформацією Марії Вертель, у "кризовій кімнаті" жінка може проживати до 10 діб. За потреби, строк проживання можуть подовжити до 20 днів:

"В цей час із нею працюють спеціалісти. Це психологи, які працюють в денному центрі, це фахівець із соціальної роботи, який веде безпосередньо її випадок і супроводжує її по тих інстанціях, яких треба і залучаємо роботу юриста, щоб надати юридичні консультації: можливо, це поділ майна, або розлучення, або, можливо, питання по дитині. Тобто, це все забезпечується і надається безплатно цій жінці".

Кризова кімната в Сумах. Суспільне Суми

З міркувань безпеки жінок, адресу “Кризової кімнати” не розголошують. Аби потрапити сюди, жінці необхідно звернутися в Центр соціальних служб по вулиці Харківська, 42 або зателефонувати в поліцію за номером 102.

"Ми тісно співпрацюємо з поліцією, поліція буде знати цю адресу і якщо жінці, наприклад серед ночі треба буде виїхати, то вона зможе потрапити сюди", — повідомила Марія Вертель.

Кризова кімната в Сумах. Суспільне Суми

За інформацією директорки департаменту з питань соцполітики Сумської ОВА Людмили Мусіяки, з початку 2024 року до них надійшло близько трьох тисяч звернень про домашнє насильство: "Десь 85% звернень від жінок. По місту Суми близько 900 звернень взагалі. Якщо говорити в порівнянні з минулими роками, то з 2022 роком недоцільно порівнювати, там був різкий спад звернень, ми розуміємо чому, люди займались і думали зовсім не про це. Ми зараз маємо такі ж показники, як і довоєнні: маючи меншу кількість населення, міграцію населення в області, абсолютні цифри такі, як і були довоєнні".

Кризова кімната в Сумах. Суспільне Суми

Як повідомила директорка міського центру соцслужб Марія Вертель, за 2024 рік мобільні бригади здійснили близько 570 виїздів. Близько 400 особам надали допомогу.

Читайте Суспільне у Telegram та WhatsApp.

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції