На Сумщині повітряна тривога з 6 по 7 серпня тривала 28 годин. Кореспонденти Суспільного з'ясували, як під час таких повітряних тривог у Сумах працює онкоцентр, центр надання адмінпослуг та Сервісний центр МВС.
Володимир — пацієнт обласного онкоцентру, прийшов на прийом до свого лікаря. Попри повітряну тривогу заклад працює. "Такі незручності можна пережити, я маю на увазі, якщо лікарі виконують свої обов'язки, за що їм і подяка. Незручності присутні, але це не самі страшні незручності. Страшні незручності у хлопців там страшні незручності, ми маємо тільки допомагати", — ділиться Володимир.
Хірург центру Микола Солодченко розповідає, що під час тривог наплив пацієнтів не зменшується. Вдень, говорить чоловік, він приймає 20-25 хворих:
"Сум'яни не зважають на тривогу. Ми приїхали з Глухова — нас бомбили, ми приїхали з Ямполя у нас постійно стріляють. Працюється гірше, ніж у звичайних умовах, лякають, бомбують, люди нервують, важко з пацієнтами, вони не готові до таких стресів".
Всі необхідні для роботи кабінети облаштовані в укритті, говорить заступник начальника онкоцентру Ігор Шумков, тому відділення продовжує прийом пацієнтів:
"Відпрацьований механізм приймання лікарями пацієнтів у підвальному приміщенні, в укритті, розподілені кабінети. Якщо хворий потребує дообстеження, то його ставлять на чергу. Рентгенологічні комп'ютерні обстеження проводяться у центральному корпусі, хімієпрепарат, які потребують хворі, теж видаються на руки в підвальному приміщені".
При цьому пан Ігор говорить, що є ті категорії хворих, яким не обов'язково приїздити на прийом терміново: "Бажано, щоб хворі у котрі мають онкологічну патологію, з доброякісними новоутвореннями й мастопатією можна ще почекати, це не є таким екстреним випадком. А онкологічних хворих, у котрих підозра на злоякісне захворювання або уже виявлено і він потребує лікування, може приїздити. Краще записатись через додаток Хелсі".
Сум'янин Едуард прийшов до Сервісного центру МВС у Сумській області скласти іспит, аби отримати водійське посвідчення. Говорить, що тут з самого ранку, але ніяких пояснень щодо роботи закладу не отримав: "Загалом мені потрібно прямо сьогодні здати, бажано, я зайшов сказав, але зараз нічого, поки тривога нічого, але ж пристосовуватись вони повинні, людям же потрібно якось складати екзамени, квитки брати".
Близько першої години дня двері до Центру надання адмінпослуг у Сумах зачинені. Володимир говорить, сьогодні прийшов сюди вдруге, аби отримати свій ІД паспорт
"Виходить книжечка не дійсна уже, а ІД тут лежить другий день, вчора повітряна тривога, а вони не працюють до кінця тривоги. Я щойно підійшов, вчора цілий день я не чекав, кинув цю справу. Незручно, не працюємо, значить не отримуємо зарплату, я так розумію, а якщо працюємо, то працюємо війна для всіх", — розповів чоловік.
Під час повітряної тривоги говорить начальниця управління ЦНАПу Алла Стрижова, працівники, згідно з чинними інструкціями, мають перебувати в укриттях: "Як закінчиться тривога, працівники прибудуть на свої робочі місця, через 15-20 хвилин і будем працювати. Центр зараз видає документи, які люди здавали, це мається на увазі, що виготовлені паспорти, ІД картки, або закордонні то можна приходить забирати, ми віддаємо".
Обладнати роботу частини підрозділів у бомбосховищі, додає Алла Стрижова, немає технічної можливості:
"Якщо це стосується, наприклад, різноманітної інформації з державних реєстрів, то мають можливість наші суб'єкти звернень отримати цю інформацію через сервіси ДІЇ, про субсидії й пільги теж можна отримати через ДІЮ, якщо зареєструвати бізнес або внести зміни по бізнесу, то теж", — говорить Алла Стрижова.
На сайті Сумської міськради розмістили повідомлення, що департамент соціального захисту також працює онлайн.
О 15.13 повітряну тривогу в області скасували. Офіційно вона тривала одну добу чотири години, дві хвилини.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram