Перейти до основного змісту

"Качаємо відро меду з вулика". Яким був початок медозбору на Сумщині

Микола Яровий утримує пасіку у хуторі Діброва Сумського району. Там, біля власного будинку і качає мед. Чоловік займається бджільництвом близько 30 років. На квітучих медоносах живляться пів сотні бджолиних сімей, які пан Микола разом з дружиною Ганною утримує та доглядає. Про перший медозбір, догляд за бджолосім’ями та лікувальну апітерапію Микола Яровий розповів кореспондентам Суспільного.

65-річний пасічник з хутора Діброва Сумського району Микола Яровий перевіряє вулики та демонструє рамки з медовими сотами. Чоловік ділиться, що в них аромати липи, акації та різноманітних квітів.

Яким був початок медозбору на Сумщині. Суспільне Суми
Зацвів сонях, гречка, трохи було липи поверхах, бо по низах вона вимерзла. І зараз вони набирають на зиму, те, що їм належить.
Яким був початок медозбору на Сумщині. Суспільне Суми

Чоловік розповідає, що близько 30 років тому придбав будинок, разом з ним його сім’ї дісталась і пасіка. Починали з трьох вуликів, нині мають пів сотні бджолосімей.

Зазвичай до 50 сімей тримаємо влітку. У цьому році сезон був зима гарна була. Весна дуже рання, бджоли гарно розвивались, але в травні вдарили морози і бджолам стало тяжко. Сади не цвіли майже. Потім польові трави постраждали. У нас тут ярок. Воно нагрівається вдень, а вночі приморозки. І приморозок був такий, що залишились ми без фруктів, ягід, винограду. Навіть дуби померзли і ясени померзли. Спека теж вплинула, вони ж не добрали меду з соняшника.
Різнотрав'я. Суспільне Суми

Поряд з пасікою фруктовий сад, на городі господарі сіють квітучі рослини та медоноси для бджіл.

Родина пасічників на Сумщині. Суспільне Суми
У нас пів городу фацелії. Мед їмо, вулики миємо, рамки чистим. Потроху допомагаємо. Був мороз мінус вісім і померзло. Так ось у нас ясень, наприклад, верхівки його цілі, а внизу все чорне. І акація й липа все було тільки верхівки. Тож це мед вийшов у нас з різнотрав'я.
Яким був початок медозбору на Сумщині. Суспільне Суми

За словами Миколи Ярового, цього року перший мед качали 2 липня.

Качаємо ми, в основному, відро меду з вулика, бо 2 відра залишається їм на осінь, весну і зиму.
Яким був початок медозбору на Сумщині. Суспільне Суми

Бджолосім’ї господар цукром не підгодовує, каже, на поживу вони мають власні запаси меду.

Оскільки у нас апітерапія, ми не можемо використовувати цукор, бо він змінює енергетику меду і бджіл тому ми згодували відер 15 меду за весну.
Яким був початок медозбору на Сумщині. Суспільне Суми

Микола каже, що серед бджіл він відпочиває. Крім того, говорить, медовий аромат та мікровібрації від руху бджіл у будиночках, які створив самотужки, допомагають йому та дружині підтримувати добре здоров'я.

Колись залишили на зиму меду на всіх бджіл. І у нас вижили тільки ті, які можуть зимувати на меду. Потім від них розводили. Тепер, якщо ми завозим якісь породи бджіл, ми беремо неплідних маток вони облітаються з нашими трутами і гарно зимують.

За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку Олександра Маслака на Сумщині у сільськогосподарських підприємствах області цього року нараховується 1,0 тисяча бджолосімей. крім того, 6 пасічників мають сертифікати з виробництва органічного меду.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції