Мистецько-краєзнавча подія "Олесь і Суми" відбулася в обласному центрі 22 липня. "Артдворик на Воскресенській" прийняв сумчан, що вирішили долучитися до вечора памяті українського поета.
Ми зробили театральний етюд "Літній сон". Разом з дітьми переглянули творчість Олександра Олеся, крім того, що вони його вивчають у школі, ми особисто переосмислили її, пропустили через себе, взяли його твір "Ніч на полонині" і доповнили ліричними віршами. Вийшло щось таке легеньке, як мильна бульбашка, розповіла Тетяна Нянькіна, керівниця театру "Нянькіни".
Організатори провели вікторину для присутніх і нагородили переможців символічними призами.
Що означає псевдонім Олесь? – Так його називала кохана. А саме слово – це форма від імені Олександр, вона його звала не Сашком, а Олесем, сказав Сергій П'ятаченко, співорганізатор заходу, поет.
Також впродовж вечора декламували вірші.
Я показав фото тих людей, яких міг бачити Олесь, з якими він зустрічався в Сумах. Поговорити про життя Олеся в контексті сумської спільноти — це ось еліта економічна, Павловський рафінадний завод, Павло Харитоненко, люди, які працювали на заводі — це перлина нашого міста, родзинка, сказав Сергій Гуцан, краєзнавець та фотохудожник.
Ще однією частиною краєзнавчої події до річниці смерті поета став пленер.
Перш ніж ми сюди прийшли, у нас була маленька підготовка: ми познайомилися з творчістю письменника, кожен обрав вірш, який він захотів проілюструвати обрали пейзажі, квіти, є ніч, поле, лани, розповіла Ольга Москаленко, керівниця народжної студії "Світ фарб".
Також на заході презентували проєкт "Олесева абетка". До її створення долучили понад 20 дітей, сказала Любов Ярцова, голова ГО "Арт Крила" та викладачка Сумської художньої школи.
На початку війни до нас звернулися видавництво "Триторія", щоб створити до Дня народження О.Олеся абетку. Понад 20 дітей погодилися взяти участь. Було взято за основу вірш, де були написані рядки, і малюнки розкривають інформацію, яка є в рядках: якщо "А" - айстра, "Б"- з бараном повязано.
Співорганізатор заходу Ігор Добровольський розповів: подія обєднала творчі колективи міста, щоб згадати про зв'язок Олександра Олеся з містом Суми.
В один зі своїх приїздів він підібрав товаришів по духу (це був Василь Олешко, Никанор Онацький, Яків Мамонтов), і вони створили українське середовище в нашому місті, культурне середовище. Олеся з містом Суми повязує багато цікавих речей.
Читати ще
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram