В Охтирці для місцевих жителів провели тренінги з домедичної допомоги

Вихідними в Охтирці волонтери навчали місцевих жителів основам домедичної допомоги. Це третє місто на Сумщині, де реалізується безпековий проєкт "Вчасно". Раніше тренінги пройшли в Сумах та Тростянці.

20 та 21 липня в Охтирському молодіжному центрі волонтери з Сум — Дмитро та Олександра Кладієнко навчали домедичній допомозі місцевих жителів. Перевагу надавали практичним відпрацюванням: зупиняли масивні кровотечі, відновлювали прохідність дихальних шляхів, проводили разом зі слухачами курсу серцево-легеневу реанімацію.

Навчання з домедичної допомоги в Охтирці. Суспільне Суми

"Це дуже важливо, щоб тренуватись саме з живою людиною у парі, щоб потім більш впевнено надавати домедичну допомогу за потреби потерпілим", — пояснює Олександра Кладієнко.

Олександра Кладієнко розповіла, що є менеджеркою проєкту “Вчасно”. Його головна мета — навчити українців першій домедичній допомозі. Заняття профінансували Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ спільно з Фондом "Партнерство за сильну Україну".

Катерина Боровик — слухачка тренінгу каже: приємно здивувало, що бандажі, оклюзійні пов'язки і шини розпаковували і реально накладали на потерпілого, а не імітували: "Наприклад, на шиї ми зробили бандаж, але ми не врахували те, що там була не венозна кровотеча, а артеріальна. А артеріальну ми мали затиснути пальцями і тримати. Мої очікування перевершили взагалі всі думки, тому що мені сподобалися і теоретичні якісь моменти, особливо практичні моменти, тому що ні на яких заходах, які були у школі або ще в якихось організаціях, ніде не було представлено таких детальних прикладів, як надавати першу домедичну допомогу".

Навчання з домедичної допомоги в Охтирці. Суспільне Суми

Юрій Сергієнко працює у школі вчителем фізичного виховання та захисту України. Каже: потрібно поновлювати та вдосконалювати такі знання. "На тренінгах такого плану присутній вже не вперше. Саме по наданню домедичної допомоги по системі M.A.R.C.H. в другий чи третій раз уже присутній. Доступно, дохідливо викладають цей курс, я задоволений", — розповів чоловік.

Раніше в Сумській області навчання від проєкту "Вчасно" проводились в містах Суми та Тростянець. Яна Захарова адмініструє діяльність Охтирського молодіжного центру. Тут є укриття, мультимедійне обладнання, резервні джерела живлення, можливість організувати харчування. "На кожен тренінг приходить близько 20 людей тобто від 18 до 20. В нас явка дуже гарна. Я знаю історію, що люди не встигли сходити на такий тренінг у Тростянці. Вони приїхали з Тростянця сюди на день, щоб відвідати саме цей тренінг", — говорить жінка.

Навчання з домедичної допомоги в Охтирці. Суспільне Суми

Заняття тривали 2 дні, навчання пройшли 24 людини. Кожен учасник тренінгу отримав літературу з домедичної допомоги по алгоритму M.A.R.C.H. Всього у співпраці з Міністерством молоді та спорту проєкту "Вчасно" вдалося провести 15 безплатних тренінгів торік й 20 — у поточному році. Два останніх благодійних тренінги у співпраці відбудуться 2 і 3 серпня в Києві, надалі активісти шукатимуть фінансування або проводитимуть навчання на замовлення організацій.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram