Упродовж місяця з вигрібної ями багатоквартирного житлового будинку по вулиці В’ячеслава Чорновола в Сумах відбувається витік каналізаційних стоків. Сумчанин Володимир розповів: такі стоки були й раніше, але їх оперативно усували. Цього року все інакше. Деталі у матеріалі Суспільного.
Сумчанин Володимир живе в приватному будинку на вулиці Чорновола. Розповідає: нечистоти з вигрібної ями багатоповерхівки течуть вулицею впродовж місяця, утворивши кілька калюж:
"Воно посилюється, плюс спека, стоки потрапляють в колодязі, де йде розподіл води по будинках, відповідно ситуація критична. Не дивлячись на те, що люк нібито в стороні, вони всі між собою сполучені, відповідно всі нечистоти будуть у колодязі, де труби, які постачають питну воду".
Мешканці вулиці Чорновола не мають можливості поскаржитись на те, що відбувається, додає чоловік: "Звертатись сказали немає куди тому, що ця вигрібна яма нічийна, оскільки, “Сумбуд” будував будинок, передати на баланс водоканалу він не зміг, бо все зроблено криво, відповідно водоканал не хоче брати на себе цю відповідальність".
Головний інженер КП "Міськводоканал" Олексій Жуков повідомив телефоном, що вигрібна яма не перебуває на балансі КП "Міськводоканалу". Представник ОСББ будинку за адресою Чорновола, 51 Роман Гученко, розповів, що на балансі ОСББ ця яма теж не перебуває:
"Ця вигрібна яма, це навіть не перекачуюча, а вигрібна яма, належить забудовнику, “Сумбуду”, який побудував цей будинок у 2015 році. Відповідно до технічних умов, він мав зробити водонапірну каналізацію, яку він не зробив. "Сумбуд” брав відповідні зобов'язання, що він протягом двох років її передасть, але на сьогодні нічого не відбулося і цифра для того, щоб Водоканал її прийняв, це 20 млн грн".
Директор АТ “Сумбуд” Сергій Сумбатов розповів Суспільному, що питанням мають займатись правоохоронні органи, щоб з'ясувати, як цей будинок був зданий в експлуатацію в такому стані:
" Я знаходжусь на керуючий посаді підприємства "Сумбуд" всього майже три роки. До цього ним керував Бритов Олександр Борисович, ця проблема починається з 2014 року. Я вважаю, що питання треба задавати тим людям, які у свій час здавали цей будинок. Тим людям, які приймали, якось же цей будинок запускався".
За повідомленням Державної екологічної інспекції у Сумській області, спеціалісти інспекції опрацювали звернення від мешканців м. Суми, в якому йшлося про цю проблему. Результати проведених досліджень відібраних проб ґрунту підтвердили факт забруднення земельної ділянки неочищеними каналізаційними стоками. Матеріали цієї перевірки вони скерували до Окружної прокуратури Сум.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом псування або забруднення земель (ч.1 ст. 239 КК України). Досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні доручено слідчим Сумського районного управління поліції, повідомили в прокуратурі.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram