Перейти до основного змісту

"Це легенда міста": в Сумах організували вечір пам'яті в день народження Дмитра Буйвала

50 світлин митця, артиста і військовослужбовця Дмитра Буйвала зібрали в сумській міській галереї та організували вечір пам'яті в день його народження.

Дружина Дмитра Буйвала Наталія розповіла про одну з останніх світлин чоловіка, зроблену до того, як чоловік загинув на Куп'янському напрямку: "Фото зроблене на садибі в Старому селі. Діма сам позначив на гугл-мапі її "Буйвалівська садиба". Він мріяв побудувати будинок своєї мрії, купив старенький будиночок, який перероблював власними руками. Юра Босий допомагав робити йому дитячу кімнату".

Дружина Дмитра Буйвала Наталія з доньками. Суспільне Суми

Кожен день життя Дмитра був неповторний і яскравий, розповіла Наталія. Ці миттєвості зафіксував фотограф і друг чоловіка Юрій Босий і показав сумчанам на виставці. "У першу чергу ми були добрими друзями з ним. Любив я його фотографувати, дуже багато є таких світлин, які ніхто не бачив. Хочеться просто показати людям, яким він був. Яким його ніхто не бачив", – сказав Юрій.

Вечір пам'яті в день народження Дмитра Буйвала. Суспільне Суми

На виставці представили 50 світлин Дмитра Буйвала. "Це людина, яка хотіла зробити це місто кращим. Він започаткував фестиваль "Харитоненко-fest", фестиваль живих скульптур. Він був людиною, яка хотіла привнести щось у вуличне мистецтво. Це легенда міста Суми. Це людина, яка дарувала казку нашому місту і мріяла прославити місто не тільки на всю країну, але й на весь всесвіт", – вважає начальниця відділу Агенції промоції "Суми" Тетяна Голод.

Вечір пам'яті в день народження Дмитра Буйвала. Суспільне Суми

"В живих скульптурах я третій чи четвертий рік. Пам'ятаючи, як ми все тоді робили, по пам'яті та з поваги до Дмитра, так само як він робив, ми ремонтуємо костюми, робимо нові. Все робиться за його традиціями. Колись, якщо був в чомусь з ним не згоден, то зараз розумію, що в більшості речей він мав рацію", – розповів керівник творчої студії "Артіль міф" Даніїл Бабусенко.

Вечір пам'яті в день народження Дмитра Буйвала. Суспільне Суми
"Він був креативним. Постійно видавав круті ідеї. Був оптимістом, переймався за людей з інвалідністю. Розробляв для них спеціальний проєкт. Для хлопця з інвалідністю придумав образ, де він може на візку бути", – розповів друг Дмитра Сергій Пилипець.

Володимир Семерня розповів: із Дмитром його познайомила старша онука: "Сьогодні вона виклала в Фейсбуці пост і назвала Діму своїм братом. Усі, хто крутив вогнем в 90-ті, – це фактично було братство творчих людей на вулиці. Починав це не Діма, починала Лена, вона всіх заразила цим фаєр-шоу. Найбільше показав себе в цьому Діма. Він був не тільки фаєрщиком. Він був чудовим паркурником, міг підстрибнути на висоту свого зросту з місця".

Вечір пам'яті в день народження Дмитра Буйвала. Суспільне Суми

"Дімина мама розповідала, що він народився об 11:25, це також був понеділок. Період і так був спекотний, а це ще був і обід, спека підійшла до максимального піку. Мені здається, в цьому є символізм. Діма сам був як вогонь, любив вогонь, був імпульсивний, як вулкан. Він асоціювався у мене з Феніксом, але чомусь Фенікс останній раз підвів", – сказала дружина Дмитра Наталія Новак.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції