Постріляли з лука, подивилися на справжні археологічні розкопки, а ще скуштували козацький куліш, приготовлений майстринею українських національних страв Тетяною Сокур. Цим займалися діти в екотаборі “Воргол”. на Сумщині. Відпочинок у ньому безоплатний і триває п’ять днів. 28 червня останній з них.
15-річний Андрій живе у Кролевці, в цей дитячий табір, каже, приїхав вдруге: "Лук в руки сьогодні я взяв вперше в житті своєму. Хорошо тягну, летить далеко, красіво влучає. Я он хожу фехтую, з лука стріляю, мені по приколу. Ножика ще не кидав".
Підлітки метали ножі в ціль, билися на іграшкових шаблях та стріляли по солом’яному опудалу під наглядом інструктора — керівника громадської організації "Козацький клуб "Гарда".
"У них дуже класно виходить. Я думаю, що це в них в крові, тому вони беруть і роблять, їм довго пояснювати не треба. Ми трішки показали козацтво, показали дух цього місця, розповіли дітям історію козацької зброї", — розповів Роман Дзекелев.
Роман до дітей приїхав у козацькому жупані, за поясом, у шкіряному чохлі — вистругана за козацьким звичаєм дерев’яна ложка. Жупан же, говорить, належав загиблому на війні історику Юрію Коваленку. Дружина бійця передала одяг Роману.
Після фізичних вправ діти допомагали готувати куліш — саме таку страву вживали козаки під час походів, говорить кролевчанка Тетяна Сокур – жінка брала участь у презентації українського борщу, потім страву внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
У Ворголі разом із Тетяною діти мили пшоно, нарізали овочі, куштували українське сало.
"Страва готується надзвичайно швидко, тут небагато інгредієнтів, у нас вже зварений бульйон, бо ми вполювали дику свиню! То в нас буде такий святковий куліш", — говорить Тетяна Сокур.
Куліш діти куштували на свіжому повітрі просто неба.
"Куліш обалдєнний. Ідеальний, дуже смачно", — розповів Іван.
"Це, напевно, перший раз в житті я його спробував", — додає Денис.
"Питався картоплю нарізати. В мене так гарно получалося, що я потіряв пів картоплі", — ділиться Ярослав.
Дітей у Воргольський табір запросили втретє, говорить його організатор Максим Конюх. Програма розрахована на п’ять днів активного відпочинку для 25 підлітків.
"Перші два дні у нас була екологія, ми досліджували біорізноманіття і рішення і різні екологічні проблеми Ми в ліс ходили, в парк ходили, на річку. Третій день - день патріотичного виховання. Завтра-післязавтра в нас будуть історичні дні, ми знову з нашими друзями археологами підемо на розкопки", — говорить Максим Конюх.
Табір для дітей - безоплатний, говорить Максим Конюх. Кошти на проведення заходу надали донори, друзі, дещо, додає Максим, закуповував власним коштом.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram