"Город пополов, жуків потравив – можна трохи відпочить". Як з Білопілля на Сумщині евакуюють місцевих жителів

У Білопіллі продовжується евакуація населення. За словами заступника міського голови Володимира Відуєва, нині люди більше повертаються, аніж виїжджають. З тими, хто вирішив виїхати 21 червня — поспілкувалось Суспільне.

Раз на тиждень з Білопілля евакуюють охочих виїхати. 21 червня до евакуаційного автобуса прийшли 19 людей, з них шестеро — діти. В першу чергу намагаються вивезти людей похилого віку та сім’ї з дітьми, розповів заступник Білопільського міського голови Володимир Відуєв. Сподіваються, говорить жителька Віра Клюєва, що виїжджають тимчасово.

"Ми виїхали з Павлівок у Білопілля. А тепер так доводиться, що трішки виїдемо далі. На час, поки трішечки втихне. Воно спочатку тихенько було, сьогодні почали знов бабахкать. Все-таки чуть-чуть страшно з маленькою дитиною", — каже жінка.

"В нас на вулиці снаряд впав – всі вікна повиносило, захожу тепер, як в тюрму. Так краще я поїду там побуду. Пообіцяли наче якийсь гуртожиток", — говорить місцева жителька Людмила Тосенко.

"Терпіли, думали, свій дім, свій город, все садили", — говорить мешканка Зейнаб Зейналова.

Як-то свій дім, але все одно страшненько, і сьогодні, дивлюсь, почали вже бахкать. Тепер хочемо виїхать, бо страшно дуже", — додає Лейла Зейналова.

Попри евакуацію, деякі місцеві планують згодом повертатися до Білопілля та навідуватися у свої домівки.

"Вже два рази думала виїжджать, такі обставини були, що не змогла я, а це вже сили немає і терпіння немає. І сьогодні стріляли, і хочеться спокою. Де мене поселять, там буду бачить по обставинах, що буде, а взагалі, вертатися додому, це 100 %", — пояснює Людмила Тесленко.

"Город пополов, жуків потравив – можна трохи відпочить, а приїжджать додому все одно треба, щоб і хату не розтягли. І дві собаки у дворі, віддать – нікому не віддаси, а годувать то їх треба. Буду навідуватися, на городі щось зробить, вранці поїду – ввечері приїду", — каже Ольга Демідко.

За словами Володимира Відуєва, нині люди в Білопілля більше повертаються, аніж виїжджають.

"Люди є ті, що евакуюються, а потім повертаються назад. Ми бачимо людей, які евакуюються навіть евакотранспортом – через декілька днів вони повертаються. На це є об’єктивні причини, в людей тут залишилися домогосподарства, залишаються городи, залишаються свійські тварини, і все залежить від безпекової ситуації в громаді. Як тільки наші вороги трішки перестають по нас стріляти, люди повертаються", — зазначає заступник Білопільського міського голови Володимир Відуєв.

У населених пунктах 5-кілометрової прикордонної зони, з яких оголошено евакуацію минулого тижня, охочих виїхати практично немає, місцеві жителі пишуть відмови від евакуації, каже Володимир Відуєв.

"Кому була можливість і було куди виїхати – вони виїхали раніше, ще на початку війни. В основному залишилися люди поважного віку і ті, кому їхати нікуди, не дозволяє стан здоров’я, або люди прив’язані до худоби, до свійських тварин і, звісно, до городів, тому що городи – це святе, стріляють, а вони картоплю сапають", — говорить Володимир Відуєв.

Додає, евакуаційний транспорт надала гуманітарна місія "Проліска", семеро людей з 19 виявили бажання їхати далі, до Києва. У Сумах усіх зустрінуть та забезпечать житлом і необхідними речами.

Пасажирів звіряють за списком, складеним раніше, та відправляють до Сум у супроводі поліції й рятувальників. Наступну евакуацію, говорить Володимир Відуєв, організують, коли збереться група охочих виїхати.

Також у травні Суспільне показувало евакуацію з Хотінської громади на Сумщині.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram