У Сумах визначили регіональних переможців Ордена святого Пантелеймона

14 червня у Сумах визначили регіональних переможців Ордена святого Пантелеймона, який присуджують працівникам медицини за значні результати в галузі охорони здоров'я і розвитку суспільства. Всього на Сумщині є шість медиків які мають цю відзнаку.

Церемонія відбулася в Конгрес-центрі СумДУ. Почали її з хвилини мовчання: з лютого 2022 року вісім медичних працівників Сумщини загинули під час військової служби. Відзнаку "Орден святого Пантелеймона" заснували у 2009 році.

У кожній області є регіональна рада, в Києві почесна рада. До вторгнення могли номінуватися заклади, лікарі окремо, лаборанти, була номінація в кожному напрямку. Коли почалася війна, все помінялося, зараз 2 номінації: військовий медик і цивільний медик, розповіла Валентина Домінас, голова регіональної ради Сумської області.

Цього року колективи лікувальних закладів надіслали до Регіональної ради для участі в регіональному відборі 21 кандидата в номінації "Цивільний медик" і 4 – "Військовий медик".

Без медицини виграти не можна: ні війну, ні епідемію, ні ковід. Це вже ми зрозуміли, і зрозумів світ. Ми у своєму проєкті взяли за обовязок опікуватися родинами тих медиків, які загинули, сказав Василь Князевич, голова поважної ради громадської ініціативи "Орден Святого Пантелеймона".

Після вручення подяк і грамот усім лауреатам перейшли до відзначення двох переможців. У номінації "Військовий медик" переміг представник "Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань" Андрій Горбань.

З 2014 року він проходив військову службу в зоні проведення АТО на посаді санітарного інструктора, у 2022 році знову надягнув військову форму. Сьогодні рятує поранених на Лиманському напрямку.

Приємно, що помітили. За освітою я фельдшер, працював раніше у медпунктах.

У номінації "Цивільний медик" переміг Денис Устименко, завідувач відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії сумської Центральної міської клінічної лікарні.

У 2022 році чоловік став переможцем міського конкурсу "Молодіжна еліта" у номінації "Охорона здоров’я". Також Денис Устименко – трансплант-координатор Центру трансплантології в ЦМКЛ.

З 2012 року я в медицині. Ми перші запустили аритмологію. Проводимо радіочастотні катетерні абляції при аритміях серця, відкрита кардіохірургія, трансплантація органів Сподіваємось на новітнє обладнання, яке дозволить надавати нам ще ширший спектр послуг, наскільки це можливо.

Тепер на Сумщині є загалом шість працівників медичної галузі, які мають Орден святого Пантелеймона.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram