Правоохоронців та соціальних працівників з Сумщини навчали протидії торгівлі людьми

Навчання з протидії торгівлі людьми. Програми підтримки ОБСЄ для України.

З 27 по 30 травня на Львівщині експерти Програми підтримки ОБСЄ в Україні спільно з МОМ провели навчання з протидії торгівлі людьми, в яких взяли участь 10 спеціалістів з Сумської області. Мова про представників міграційної поліції, слідчих, кіберполіції, прокуратури, держпраці, соцзахисту та соцслужб. Також до навчання доєдналися працівники з Чернігівської та Донецької областей.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі Програми підтримки ОБСЄ для України.

Спеціалісти ділились на команди та відпрацьовували симуляційну вправу, що відтворювала реальний сценарій розслідування випадку торгівлі людьми. Учасники мали можливість застосувати свої знання та навички для виявлення жертв, збору доказів та розслідування злочинів, зазначили у пресслужбі.

Програми підтримки ОБСЄ для України.

"За оцінками Міжнародної організації праці, торгівля людьми – це індустрія з прибутком у понад 150 мільярдів доларів США на рік", — зазначила заступниця директора департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Олена Коновалова.

Програми підтримки ОБСЄ для України.
У будь-який момент часу приблизно 27, 6 мільйонів людей перебувають у ситуації трудової експлуатації, 6, 3 мільйонів експлуатують сексуально, четверта частина з них діти.

"Ймовірність експлуатації поширюються і на віртуальний простір. Багато наших громадян використовують соціальні мережі для пошуку допомоги та підтримки, а відтак — розкривають геолокацію та розказують про своє скрутне становище. Ця інформація може бути використана трафікерами для ідентифікації та звʼязку начебто для надання допомоги. Тому до програми вправи ми додали блок про особливості розслідування злочинів торгівлі людьми, вчинених з використанням інформаційних технологій", — пояснив старший менеджер проєктів Програми підтримки ОБСЄ для України Сергій Гриненко.

Програми підтримки ОБСЄ для України.

Вперше подібний симуляційний тренінг було проведено Офісом Спеціального Представника та Координатора з протидії торгівлі людьми ОБСЄ у 2016 році в Італії. Тоді учасниками вправи були фахівці з 31 країни. Відтоді інтерактивні методи навчання через відтворення реальних ситуацій проводяться у рамках проєктів ОБСЄ на регулярній основі, додали у пресслужбі.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram