"Я піду, незважаючи ні на що". У Сумах попрощалися із захисником Валерієм Пінським

У Сумах попрощалися з солдатом Валерієм Пінським. Він загинув під час ведення бойових дій в Луганській області. Як розповіли рідні Валерія, на момент отримання повістки йому було 53 роки, відслужив майже рік і жодного разу не побував у відпустці.

Фото: Суспільне Суми
"Останній час такий настрій в нього був… Я ж його підтримую, кажу: Валєра, дасть Бог, все добре буде. Він: "Мати, хорошого нічого не буде". 11-го в останній раз вийшов на зв’язок, а потім не було зв’язку 6 днів. 13-го він загинув", — розповіла дружина загиблого, Олена. — "У мене, каже, захищать Україну — один настрой такий, тому що, каже, якщо не я — то хто ж".
Фото: Суспільне Суми

Дружина Валерія розповідає, що протягом року він воював у Харківській, Донецькій областях, загинув на Луганщині.

"Ніким замінить, виходить з одного окопу, був там до 9 днів, і знову в окоп. Їсти, каже, не переживай, годували отлічно, каже, все було. А от відпустку не давали, бо ніким, він же ж розумів.За рік ні разу не відпустили, та він і сам все це розумів. Я бачу, що він виснажений. І зимою, в грязі, по три дні приходили відмивалися, а бува, каже води немає. В отому окопі, взимку слякоть, отак во багнюка".
Фото: Суспільне Суми

"Це була порядна людина, дуже добра, чуйна, отзивчива до всіх. Прийшлось захищать Батьківщину. Він не роздумував. Повістка прийшла – він пішов. Пішов як справжній чоловік, по першому зову. Оце ж думав прийти літом у відпустку, і, бачте, як получилось… Не відкосив, нічого, хоча в нього була і спина хвора, ну він на це не подивився", — згадує Валерія родин Віктор Кулик.

Фото: Суспільне Суми

Цьогоріч у серпні Валерію мало виповнитися 55 років.

"Ми йому: "Та Валер, в тебе все-таки вже вік, 55 років". А він: "Ну й що, я не можу сидіть вдома, в мене все-таки діти, онуки тут, як я буду сидіть вдома". Він такий спокійний, ну якщо він щось вже задумав, то він настоє на своєму. Спокійно, ну настоє – і зробе, такий упрямий. Спокійно сказав, на своєму, що «я піду, незважаючи ні на що». Так він і пішов", — розповіла сестра Валерія Ірина.

Фото: Суспільне Суми

Валерій із сім’єю жив у Білопіллі, поховали його у Сумах, на Алеї Слави Баранівського кладовища. "А в нас у Білопіллі там кожен день стріляють, ми просто не можемо на те кладовище піти. Там страшне", — додала знайома Валерія Лідія Волосовець.

Близькі розповіли, що в Сумах поховані його батьки і живе сестра.

У Валерія Пінського залишилися дружина, діти, онуки.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram