"За 3 місяці майже 2800 поранених". Історія військового хірурга

Тисячі врятованих поранених бійців на рахунку військового медика Володимира Присяжнюка. Свого часу він змінив роботу лікаря у Калинівській районній лікарні Вінницької області на посаду військового лікаря-хірурга. Нині ж рятує життя військових на Сумщині.

Фото: Суспільне Суми

Володимир Присяжнюк до повномасштабного вторгнення жив цивільним життям — працював лікарем-хірургом операційно-перев'язувального відділення у Калинівській районній лікарні Вінницької області. Чоловік каже, з жовтня 2022 року був мобілізований до ДПСУ: "Під час проходження служби працював у передових хірургічних групах в Харківській області, в Куп'янську 3 місяці. За ці 3 місяці пройшло майже 2800 поранених. Саме була фаза загострення".

Фото: Суспільне Суми

Хірург працює переважно в гарячих точках. Пояснює, зараз російські війська почали активніше обстрілювати українські позиції, тому у бійців переважають вогнепальні та вибухові поранення.

"Основна частка поранених — це вогнепальні. З цих майже 3000 поранених, майже близько 25% середні і важкі. Основна маса — це 90-93% вогнепальні і мінно вибухові травми. Кульові найменше", — розповідає військовий хірург. За його словами, найбільш важкі поранення — 35% від усіх.
Фото: Суспільне Суми

"Причиною смертності є поранення голови. У 25% — це грудна клітка, грудна порожнина, у 25 % — поранення в живіт. і 10% — це важкі поранення травматичні ампутації кінцівок, які приводили до смерті", — додає хірург.

Лікар додає, окремих ситуацій, які б запам'яталися найбільше, у нього немає. Каже, головне завдання — якомога швидше і якісніше надати медичну допомогу пораненим.

" Ми стабілізували навіть критичних поранених, які поступали. Евак привозить, безпосередньо в приймальню на ношах і в нього зупинка. Він вже немає серцебиття і дихання. Робимо в таких випадках невідкладну терикотомію. Тобто прямий масаж серця. У 30% випадків вдалося запустити. Тобто, людина вже була в стані клінічної смерті".
Фото: Суспільне Суми

Найбільше роботи, говорить лікар, було в Куп'янську:

"Наплив такий, що тебе ставили займатися торакальними хворими, що там з пораненнями у живіт. Одна справа, коли ти атестуєш, а коли йде потік поранених. Йде сортування — легкі, середні, важкі, тобто, звільнився — наступний і наступний. Отриманий там був більший досвід"

Найбільше, каже Володимир, йому хочеться перемоги: "Щоб якнайшвидше закінчилася війна, припинилися бойові дії і, звичайно, про повернення до цивільного життя і повернення до сім'ї".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram